UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄК розраховує, що Україна отримає безвізовий режим дуже скоро - ЗМІ

Єврокомісія підкреслює, що Україна успішно досягла відповідності всім індикаторами, які встановлені Планом дій з візової лібералізації.

Європейська комісія, незважаючи на скептичні заяви деяких країн-членів ЄС, розраховує, що Україна найближчим часом отримає безвізовий режим, про це йдеться в офіційному коментарі Представництва ЄС в Україні, переданому "Європейської правді" у суботу, 21 травня.

"Після того, як Україна успішно досягла відповідності всім індикаторами, які встановлені Планом дій з візової лібералізації (ПДВЛ), Єврокомісія запропонувала Раді ЄС і Європарламенту зняти візові вимоги (для короткострокових поїздок до ЄС для громадян України", - підтверджується в заяві дипмісії.

"Єврокомісія сподівається, що Європарламент і Рада ЄС дуже скоро схвалять цю пропозицію", - йдеться в повідомленні.

Дипломати також підкреслюють, що ідея про впровадження захисного механізму, який дозволяв би припиняти дію безвізового режиму, "не спрямована проти будь-якої конкретної країни". "Цей механізм повинен застосовуватися горизонтально, для всіх держав, які отримали візову лібералізацію", - підкреслюється в повідомленні.

Читайте також: В ЄС узгодили механізм швидкого скасування безвізового режиму

Посол України при ЄС Микола Точицький заявив, що країни ЄС обговорюють можливість перенесення введення безвізового режиму для України. За його словами, фактор міграційної кризи може впливати на швидкість ухвалення рішення щодо України.

20 квітня Європейська комісія подала Європарламенту і Ради ЄС пропозиції щодо лібералізації візового режиму з Україною.

Міністри закордонних справ країн Балтії, Північних країн і держав Вишеградської групи за підсумками наради, що відбулася 21 і 22 квітня в Юрмалі, "відзначили необхідність невідкладно надати безвізовий режим Грузії та Україні".

Віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе прогнозує, що безвізовий режим з ЄС може запрацювати вже цього літа. "Так, це реально. Як тільки всі політичні процедури будуть закінчені, залишиться владнати юридичні деталі, вони займуть кілька місяців. Але це вже деталі, почнеться суто імплементація. Сподіваємося, що в Європі імплементація займе менше часу, аніж в Україні", - сказала Климпуш-Цинцадзе.

Детальніше про перспективи безвізового режиму з Євросоюзом читайте в інтерв'ю DT.UA з Іванною Климпуш-Цинцадзе.