UA / RU
Підтримати ZN.ua

Янукович виступив за забезпечення можливості віруючим молитися там, де вони забажають

На переконання президента, законодавство повинно забезпечити таку можливість для всіх мирян незалежно від їх віросповідання.

Президент України Віктор Янукович вважає за необхідне вдосконалити законодавство у релігійній сфері щодо права віруючих молитися в тих місцях, де вони побажають.

"Люди повинні мати право молитися там, там де вони хочуть", - цитує в понеділок прес-служба глави держави.

На переконання президента, законодавство повинно забезпечити таку можливість для всіх мирян незалежно від їх віросповідання.

"Треба пом'якшити законодавство і забезпечити віруючим можливість молитися там, де вони побажають", - зазначив Янукович.

Президент підкреслив , що ставиться з однаковою повагою до всіх конфесій.

В прес-службі президента зазначили, що чинним законодавством передбачена необхідність офіційного дозволу на богослужіння, якщо воно відбувається не в спеціально визначеному для цього місці.

Як повідомлялося, керівництво Мінкультури звернулося до глави Української греко-католицької церкви (УГКЦ) верховному архієпископу Києво-Галицькому Святославу (Шевчуку) з проханням забезпечити дотримання законодавства про проведення публічних богослужінь і вказало на те, що священики повинні мати дозвіл на проведення служінь в таких місцях, як Майдан Незалежності в Києві.

В Мінкультури нагадали, що відповідно до вимог закону україни "Про свободу совісті та релігійні організації" богослужіння, релігійні обряди, церемонії та процесії без відповідних дозволів можуть проводитися тільки в культових будівлях і на прилеглій території, у місцях паломництва, квартирах і будинках громадян та деяких інших місцях (на кладовищах, в місцях окремих поховань і крематоріях). "В інших випадках, згідно з чинним законодавством, публічні богослужіння, релігійні обряди, церемонії та процесії проводяться щоразу з дозволу відповідної місцевої державної адміністрації, яка в даний час відсутня", - підкреслюється в листі.

У листі також зазначається, що недодержання таких розпоряджень може стати підставою для постановки перед судом питання про припинення діяльності відповідних релігійних організацій.

У відповідь на цей лист архієпископ Святослав (Шевчук) заявив, що вперше за час Незалежності України прозвучала офіційна загроза про припинення діяльності релігійних організацій УГКЦ, і запевнив, що Церква не є учасником політичних процесів.

"Бути зі своїми віруючими є обов'язком священика, яка виходить із самої місії Церкви. Цієї місії, яку доручив їй сам Христос Спаситель, наша Церква завжди була вірною і такою залишиться і на майбутнє, незважаючи на будь-які загрози", - підкреслив глава УГКЦ. !zn

Читайте також:

На Евромайдане встановили польовий храм

Глава УГКЦ Святослав підтримав Євромайдан

Любомир Гузар сподівається, що греко-католики невдовзі отримають власний патріархат

Суд відмовився почати процес над Януковичем за розгін Евромайдана 30 листопада