UA / RU
Підтримати ZN.ua

Янукович і його оточення можуть отримати "Шенген" і виїхати в ЄС

18 колишніх високопосадовців не потрапили під санкції про заборону в'їзду до Евросоюзу

Колишні вищі представники української влади мають право в'їжджати на територію Євросоюзу, так як юридично не мають обмежень на видачу Шенгенської та інших європейських віз.

"В Євросоюзі є два різних типи санкційних списків. Ті особи, чиї дії призвели до загрози територіальної цілісності та суверенітету України, підпадають під заборону в'їзду до ЄС та арешт активів. Інша група – це ті, хто підозрюється в фінансових махінаціях, привласненні бюджетних коштів та їх виводі за межі України. Щодо цих людей застосовано лише арешт активів", - заявив інформований чиновник з структур ЄС у коментарі "Європейській правді", пояснюючи мотиви видачі візи Андрію Портнову, колишньому першому заступнику глави адміністрації президента.

Видання опублікувало перелік колишніх вищих представників української влади, які потрапили у другу групу і просто знаходяться під майновими санкціями, але мають можливість в'їжджати на територію ЄС. Вього це 18 осіб:

- Екс-президент Віктор Янукович, його сини Віктор та Олександр

- екс-прем'єр Микола Азаров та його син Олексій

- екс-глава МВС Віталій Захарченко

- екс-генпрокурор Віктор Пшонка та його син Артем

- екс-глава СБУ Олександр Якименко

- екс-глава АП Андрій Клюєв та його брат Сергій

- екс-заступник згави АП Андрій Портнов

- екс-радник президента Ігор Калінін

- колишні члени уряду Олена Лукаш, Віктор Ратушняк, Дмитро Табачник, Раїса Богатирьова

- бізнесмен Сергій Курченко

Дипломат також зазначив, що ті з них, хто перебуває в розшуку Інтерполу, будуть заарештовані після перетину кордону. Також, за словами інформатора, країни-члени та інститути ЄС вже ведуть дискусію щодо того, щоб ввести щодо названих осіб санкції у вигляді заборони на в'їзд.

8 листопада екс-заступник адміністрації президента Андрій Портнов отримав довгострокову Шенгенську візу. ГПУ розшукувала Андрія Портнова за підозрою в причетності до масових вбивств активістів у центрі Києва.

Раніше, 5 березня, Євросоюз заморозив активи 18 українських громадян, підозрюваних в незаконному привласненні державних коштів та причетності до порушень прав людини в Україні.