Існує багато різних припущень стосовно того, чи допомагає маска вберегтися від інфікування коронавірусом. Дехто не виходить без неї з дому, цим самим дотримується всіх вимог карантинних заходів, а дехто, як, наприклад, президент Америки Дональд Трамп, на відріз відмовляється користуватися таким засобом захисту. Насправді ж маска дійсно допомагає вам вберегтися від бактерій інших людей, а їм, відповідно, від ваших. Та вона не може гарантувати 100% захисту, якщо не вміти правильно нею користуватися. Тому Центр громадського здоров'я опублікував список правил, які допоможуть вам в цьому.
Отож, як слід одягати та носити маску:
- Закинути гумки за вуха, розправити маску, щоб вона прикривала ніс і рот, обтиснути носову пластину.
- Маску потрібно змінювати щойно вона стала вологою.
- Маску потрібно змінювати щочотири години.
- НЕ можна чіпати зовнішню частину маски руками. Якщо доторкнулися ― помийте руки з милом чи обробіть антисептиком із вмістом спирту.
- Знімати маску слід не торкаючись зовнішньої поверхні. Потрібно зняти гумки зі своїх рук, та одразу ж викинути у смітник.
Ще одним важливим захисним засобом в період пандемії є одноразові рукавиці. Та щоб користуватися ними, варто теж дотримуватися деяких правил. Насамперед, одягати їх потрібно:
- якщо ви знаєте, що будете контактувати з кров'ю чи іншими біологічними рідинами, потенційно інфікованими матеріалами,
- коли є безпосередній контакт інфікованими патогенами, що передаються через контакт,
- під час роботи із потенційно забрудненим обладнанням і поверхнями, що використовують під час догляду за хворими.
Важливо також вміти їх правильно знімати, адже після використання на них залишається багато мікробів:
- зачепіть її на рівні долоні іншою рукою в рукавичці та обережно зніміть;
- тримайте зняту рукавичку іншою рукою в рукавичці;
- просуньте пальці руки без рукавички на зап'ясті під рукавичку, що залишилася надягненою, та зніміть її, загорнувши над першою рукавичкою.
Ні маски, ні рукавиці не можна використовувати повторно. Також їх заборонено обробляти дезінфікуючими засобами.
Що стосується марлевих пов'язок, то вони в період пандемії дійсно відповідного рівня захисту не забезпечують.
Нагадаємо, що у Сумах на 17 тис. гривень оштрафували чоловіка, який прийшов у продуктовий магазин без маски, порушивши цим правила карантину.
Зазначено, що відповідне рішення суду можна буде оскаржили протягом 10 наступних днів.
Раніше повідомлялося, що абсолютна більшість українців, у яких виявили коронавірус SARS-CoV-2, молодші 60 років. Майже дві третини з них входять до віково групи від 30 до 60. Вік більшості з них (13,2%) від 60 до 70 років. 2,7% старше 70. Старше 80 і 90 років – 0,4% і 0,2% відповідно.
25 березня Кабінет міністрів оголосив режим надзвичайної ситуації на всій території України і продовжив карантин до 24 квітня. До цього режим надзвичайної ситуації діяв в областях, де були офіційно підтверджені випадки COVID-19.