UA / RU
Підтримати ZN.ua

Взимку частота переломів зростає в 4 рази — медик

Травматизація більше на зледенілій дорозі - це не фізіологічне падіння, людина падає там, де зовсім не очікує.

При падінні з висоти людського зросту близько 20% людей отримують ушкодження нижніх кінцівок. Порівняно з літніми травмами взимку частота переломів зростає в 4 рази.

Про це в інтерв'ю для DT.UA сказав ортопед-травматолог, кандидат медичних наук Володимир Пятковський. За його словами, травматизація більше на зледенілій дорозі - це не фізіологічне падіння, людина падає там, де зовсім не очікує.

"Вона не готова. Взимку рухатися вулицями треба не так, як у теплу пору року. Ходьба слизькими тротуарами має бути специфічною - дрібними крочками, нахиливши тулуб трохи вперед. Це чимось нагадує пересування пінгвінів. Не можна тримати руки в кишенях, не можна читати на ходу повідомлення на своїх гаджетах, захоплюватися розмовою по телефону аж так, що не дивишся під ноги. Взимку найчастіше ламають щиколотки та гомілковостопний суглоб, - це 75% усіх переломів нижніх кінцівок. Нерідко під час падіння ламають колінний суглоб і шийку стегна, що потребує складного та тривалого лікування", - зазначив медик.

За оперативними даними департаменту охорони здоров'я КМДА, кількість людей, які звернулися по медичну допомогу після падіння через ожеледицю, дуже коливається. Інколи це 40–50 людей, але бувають дні, коли травмуються 120–150 дорослих та дітей. Надати всім якісну медичну допомогу - завдання непросте. Особливо беручи до уваги дефіцит кадрів, а також непродумані зміни на "первинці", в поліклініках та амбулаторіях, що значно ускладнюють шлях хворого до потрібного в даній ситуації спеціаліста.

Детальніше про безпечну поведінку на слизьких дорогах читайте в статті Ольги Скрипник "Зимопад" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".