UA / RU
Підтримати ZN.ua

Введення в храм Пресвятої Богородиці: традиції свята

В цей період триває Різдвяний піст.

21 листопада християни східного обряду відзначають свято Введення до храму Пресвятої Богородиці, яке також називають Третя Пречиста. Це одно з важливих християнських свят, яке присвячене Діві Марії.

Читайте також: Пилипів день: традиції

Традиції святкування

Свято припадає на період Різдвяного посту, але незважаючи на це, в цей день проводили ярмарки. Також в цей день відкривали сезон катання на санях.

На свято потрібно відвідати церкву. Якщо не вдається зробити це зранку чи вдень, можна сходити ввечері.

За традиціями, господині в цей день посипали корів лляним насінням, змащували їх олією та обов’язково годували киселем. Вони вірили, що це допоможе захистити худобу від хвороб та збільшить кількість молока.

Незаміжні дівчата ворожили на нареченого. Вони проводили ритуали, щоб побачити уві сні його чи місце, куди вони потраплять після весілля.

У свято обов’язково ходили у гості. Вважалося, що якщо першим у будинок зайде чоловік, рік буде вдалим, якщо жінка – ні.

Молитви до Пресвятої Богородиці

Цариця моя преблага, Надія моя, Богородиця, притулок сиріт і мандрівників захисниця, скорботних радість, скривджених покровителька! Бачиш мою біду, бачиш мою скорботу; допоможи мені, як немічному, спрямуй мене, як мандрівника. Образу мою знаєш: розрадь її за Своєю волею. Бо не маю я іншої допомоги, крім Тебе, ні іншої Захисниці, ні доброї Утішительки – тільки Тебе, о Богоматір: нехай збережеш мене і захистиш на віки віків. Амінь.