UA / RU
Підтримати ZN.ua

Введення гендерних квот на держслужбі не виключено – глава НАДС

Наталя Алюшина розповіла про гендерну ситуацію на держслужбі в Україні.

Введення гендерних квот на державній службі не виключено, заявила глава Нацагентства з питань держслужби Наталя Алюшина в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна". За її словами, сьогодні жінок держслужбовців в основному більше, ніж чоловіків.

"Не виключаю такого варіанту. Однак зверну увагу, що з листопада минулого року ми ввели збір статистичної інформації за категоріями "жінки" і "чоловіки". І за два квартали 2020 можна побачити, що в категорії "А" пропорція жінок зросла з 29% до 33,3%, тобто, є певне зрушення в цьому напрямку", - зазначила Алюшина.

За її словами сьогодні в української держслужби переважно "жіноче обличчя". Однак, є певні диспропорції в залежності від категорії. Алюшина повідомила про те, що зараз в Україні 166 тис. 527 держслужбовців, з них 75,9% жінки, а 24,1% чоловіки.

Якщо ж говорити про категорію "А", то жінок 33,3% (60 осіб), а чоловіків відповідно - 66,7% (120 осіб). У категорії "Б" жінок 68,6% (29 тис. 518 осіб), а чоловіків - 31,4% (13 тис. 496 осіб). У категорії "В" переважно жінки - 78,3% (104 тис. 404 осіб), а чоловіки тільки 21,7% (28 тис. 929 осіб).

"Звичайно, причин може бути багато й однією з них може бути самодіскрімінація самих жінок через відповідальності перед сім'єю, перед дітьми", - додала Алюшина.

Читайте також: Пандемія COVID-19 загострює гендерну нерівність — Лінде

Нагадаємо, в грудні минулого року Кабмін дозволив проведення Держслужбою статистики збору даних для моніторингу гендерної рівності. Зокрема, уряд затвердив перелік індикаторів, в розрізі яких він і буде здійснюватися. Зібрану інформацію повинні опублікувати на сайті Держстату.

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль визнав, що в Україні має місце гендерна дискримінація на ринку праці. Зокрема він заявив про те, що українські жінки недоотримують чверть зарплати через те, що керівники упереджені в поділі професій на чоловічі і жіночі. За словами Шмигаль так, нібито відбувається "через декрет, віку, зовнішності і навіть характеру".