UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вторгнення Росії: як змінилися шляхи міграції тварин через війну

Бойові дії впливають не лише на людей.

Тварини прагнуть піти з небезпечних місць, деякі гинуть дорогою

Тварини прагнуть піти з небезпечних місць, деякі гинуть дорогою

Вже третій рік Україна живе за умов повномасштабного вторгнення Росії. Країна-агресор завдає ракетних ударів, атакує безпілотниками, веде наступальні дії та намагається окупувати території нашої країни. Окупанти завдають непоправної шкоди та екології України, яка страждає через бойові дії та злочини агресорів.

Голова Державного агентства лісових ресурсів України Віктор Смаль в інтерв'ю Віктору Коневу розповів, як вплинула війна в нашій країні на міграції тварин і птахів.

Читайте також: На дні Каховського водосховища відновлюється природна рослинність — науковці

За його словами, через Україну пролягають кілька шляхів міграції перельотних птахів. На міграцію навколоводних птахів суттєво вплинули зміни середовища існування після підриву окупантами Каховської ГЕС.

«Частина тварин безпосередньо постраждала від різкого підвищення рівня води нижче дамби, частина — від падіння рівня води у водосховищі. Шляхи міграції птахів, які були прив'язані до Каховського водосховища, також змінюватимуться, але цей процес триватиме кілька сезонів», - заявив Смаль.

За його словами, зміни у процесі переміщення тварин, пов'язані з бойовими діями, мають переважно місцевий характер. Тварини, які не гинуть від вибухів, перебираються у спокійніші місця. Під час таких переміщень найчастіше гинуть ослаблені особини та молодняк.

«Крім міграції ми спостерігаємо стрімку інвазію шакала, який за короткий час, починаючи з півдня Одеської області, заселив практично всю територію України — від Закарпаття до Харківщини», - додав глава Держлісагентства.

Нагадаємо, голова ГО «Українська природоохоронна група» Олексій Василюк розповів, що Міндовкілля оцінює збитки від війни довкіллю у понад 2 трлн грн, проте сума постійно зростає. За його словами, два національні парки на сході України опинилися у зоні бойових дій. Ліси, яким було понад 100 років, повністю вигоріли. На їх відновлення буде потрібно такий самий проміжок часу.

Всі статті Віктора Конева читайте за посиланням.