Випускники, які мешкають на тимчасово окупованій території, або там, де тривають бойові дії, мають можливість у цьому році вступити до закладів вищої освіти за співбесідою. Про це повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Правила вступу базі повної загальної середньої освіти
Випускники, які отримали повну загальну середню освіту та проживають на особливо небезпечній теріторії, мають зробити такі кроки для вступу:
- Обрати навчальний заклад.
- Зареєструвати електронний кабінет вступника та завантажити необхідні документи за посиланням.
- Подати до приймальної комісії навчального закладу документ, що підтверджує реєстрацію на особливо небезпечній території та інші документи (можна в електронній формі). Заяви приймаються з 11 липня (для заяв в паперовій формі) та з 29 липня (для заяв в електронній формі) до 8 серпня до 18:00.
- У обраному навчальному закладі пройти усну співбесіду чи творчий конкурс при вступі на бюджетні місця (співбесіду можна пройти дистанційно за попередньою заявою вступника). З 11 липня по 16 серпня проходитимуть індивідуальні усні співбесіди для основного набору та до 30 вересня – для додаткового набору. Терміни реєстрації для участі у творчих конкурсах визначаються приймальною комісією кожного окремого навчального закладу.
- Виконати вимоги для зарахування до навчального закладу.
- Розпочати навчання.
- Підписати договір про навчання протягом трьох місяців після початку навчання.
Правила вступу для молодших спеціалістів та молодших бакалаврів
Для молодших спеціалістів та молодших бакалаврів потрібно дистанційно пройти індивідуальну співбесіду при вступі на контрактну форму навчання або надати результати ЗНО 2019-2021 років при ступі на бюджетні місця.
Терміни прийому заяв:
- з 29 липня до 18.00 8 серпня – для осіб, які вступають на основі індивідуальної усної співбесіди;
- з 29 липня до 18.00 23 серпня – для абітурієнтів, які вступають за результатами національного мультипредметного тесту чи на основі сертифікатів ЗНО. Усні індивідуальні співбесіди проходитимуть з 9 до 16 серпня 2022 року.
Де можна дізнатися додаткову інформацію про вступ для абітурієнтів з небезпечних теріторій
Для довідок з питань вступу можна телефонувати на «гарячі лінії»:
- Урядова гаряча лінія з питань освіти – 0 800 504 425;
- Гаряча лінія Міністерства освіти і науки – 0 800 504 507;
- Урядова гаряча лінія – 1545.
Нагадаємо, що в Україні з 1 липня 2022 року стартувала реєстрація особистих електронних кабінетів для випускників 11-х класів, а також вступників, що вступають до закладів вищої освіти на основі диплома фахового молодшого бакалавра, молодшого спеціаліста та молодшого бакалавра.