У 2020 році 79,2% вступників отримали рекомендацію до зарахування на бюджет по першому і другому пріоритетам. У минулому році цей показник становив 75,4%. Про це повідомила прес-служба Міністерства освіти і науки України.
"Цього року рекомендації на місця державного або регіонального замовлення по 1-му та 2-му пріоритетах отримали 49 тис 277 вступників (79,2%), тобто мали змогу вступити до найбільш омріяних вишів", - йдеться в повідомленні.
Відзначається, що за першим пріоритетом вступило 38 272 абітурієнта (61,5%), за другим - 11 005 абітурієнтів (17,7%).
За наданими рекомендаціями на бюджет в десятці лідерів знаходяться такі вузи:
- Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" - 4 066 рекомендацій;
- Київський національний університет імені Тараса Шевченка - 3 272;
- Національний університет "Львівська політехніка" - 2 577;
- Львівський національний університет імені Івана Франка - 2 511;
- Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна посилання - 1 350;
- Національний авіаційний університет посилання - 1 345;
- Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" - 1 250;
- Харківський національний університет радіоелектроніки - 1 036;
- Національний університет біоресурсів і природокористування України посилання - 1 029;
- Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича - 976.
За словами представників МОН, якщо абітурієнтам з тимчасово окупованих територій вступити до вузу на бюджетну форму навчання не вдалося, то є можливість вступити через освітній центр на бюджетну форму навчання до установ професійної (професійно-технічного) освіти. Крім того, можна перевестися з контрактної форми навчання на бюджет. До 23 жовтня триватиме надходження за квотою 2 для вступників окупованих територій.
Ще з радянських часів існує традиція, що ледь не кожен випускник школи має отримати університетський диплом. Але тепер дедалі більше молодих людей не планують вступати до університетів, бо розуміють, що ті безнадійно відстають від життя і погано підготують до майбутньої професії. З іншого боку, диплом — це шанс отримати роботу, навіть якщо вона не за фахом. То чи гарантує вища освіта успіх і достаток? Про це розповідає Людмила Черенько у статті «Диплом VS знання».