На всіх дорогах через адміністративний кордон з Херсонською областю проїзд для вантажних автомобілів в окупований Крим і з нього залишається закритим, написав заступник начальника УМВС в Херсонській області Ілля Ківа у Facebook.
"На сьогоднішню хвилину перекриті всі три напрямки в окупований Крим: Чангар, Каланчак та Чаплинка. Завдання щодо охорони та дотримання правопорядку виконуємо. Міліція з народом України", - написав він.
Як повідомляла Держприкордонслужба України, станом на 18:00 в чергах на в'їзд в Крим в українських контрольних пунктів в'їзду-виїзду залишалися в цілому 240 вантажних автомобілів, які прибули до початку блокади (12:00 20 вересня).
"Перед пунктом пропуску "Чаплинка" у черзі на в'їзд до Криму поки що залишаються 125, а на пункті "Каланчак" - 115 вантажних автомобілів з товарами. Всі ці автомобілі прибули на "Чаплинку" і "Каланчак" до початку блокади. На КПВВ "Чонгар" вантажівок на в'їзд до Криму немає", - повідомили у ДПСУ.
У повідомленні зазначено, що пропуск цих автомобілів в Крим гальмується суміжній російською стороною: протягом 4 годин на чаплинському напрямку вони пропустили на півострів тільки 10 вантажівок, а на каланчацькому - 15.
Українська прикордонна служба працює на всіх трьох КПВВ в штатному режимі.
В полудень неділі, 20 вересня, кримські татари та інші протестувальники почали блокаду Криму. Блокада буде стосуватися тільки вантажівок, які перевозять товари в Крим і назад, для них всі чотири дороги будуть перекриті. Громадяни та легкові авто зможуть потрапити на територію півострова безперешкодно.
Як писала в статті DT.UA Валентина Самар, блокада поставок в Крим не є акцією виключно кримських татар і не є акцією Меджлісу, незважаючи на те, що була озвучена його лідерами. Це буде акція всіх кримських політичних українців, які втомилися чекати від влади реальних кроків по деокупації півострова і захисту прав його мешканців по обидві сторони Перекопу, але яка не забуває дбати про інтереси вигодонабувачів "кримської офшорки", народженої законом про СЕЗ "Крим".
Детальніше про акцію з блокаду Криму читайте в матеріалі Валентини Самар "Зона особливої неуваги" у "Дзеркалі тижня. Україна".