UA / RU
Підтримати ZN.ua

Всесвітній банк високо оцінив український електронний кадастр

Розробка системи, її тестування, прийом, міграцію даних та навчання користувачів було виконано менш ніж за три місяці.

Позитивну характеристику фахівці місії Світового банку надали станом проекту в своєму звіті за результатами візиту в Україну, що тривав з 11-го по 19-те лютого цього року.

"Світовий банк усвідомлює, наскільки великий обсяг роботи було виконано за останні кілька місяців для підготовки електронної кадастрової системи та її впровадження в безпрецедентний для даного регіону темпі. Розробка системи, її тестування, прийом, міграцію даних та навчання користувачів були виконані менш ніж за три місяці. Менш ніж за п'ять місяців було створено цифровий архів (включаючи сканування та індексування 16, 8 млн. державних актів, а також впровадження процедур сканування для вступників документів)", - відзначається у звіті.

Фахівці Світового банку визнали, що були вражені значним обсягом виконаної роботи з покращення якості даних і відзначили значний прогрес у реалізації проекту за час, що минув з їх попереднього візиту. "З часу останньої місії фахівців Банку було здійснено велику роботу з впровадження електронної системи кадастру з розробкою власними силами додаткового програмного забезпечення, підготовки даних та організації навчання, завдяки чому електронна система кадастру зараз повністю функціональна і використовується в 592 місцевих та інших офісах.

Досягнутий прогрес дозволив ліквідувати більшість ризиків, зазначених раніше попередніми місіями фахівців у зв'язку з впровадженням електронної системи кадастру", - сказано в повідомленні. В рамках візиту, учасники місії спостерігали за повсякденною роботою Національної кадастрової системи в територіальних офісах земельних ресурсів. Місія відвідала два районних офіси Держземагентства у Вишгороді і Борисполі, де спостерігала за роботою і процесом надання послуг. Зокрема, її представники констатували, що в середньому час на реєстрацію ділянки не перевищує 40 хвилин, тоді як раніше процес реєстрації міг тривати кілька тижнів.

Як наголошується в звіті, електронна система кадастру успішно працює і відповідає кращій світовій практиці. Вона практично усуває зайву бюрократію, сприяє спрощенню процедур і скорочення кроків на шляху реєстрації прав власності, різко зменшує витрати часу на надання послуг, усуває затримки і зменшує вартість послуг. Також робота НКР посприяє підвищенню прозорості даних про права власності, залучення громадськості до поліпшення якості даних і підвищення відповідальності постачальників послуг.