Національна поліція у всесвітній день боротьби з торгівлею людьми оприлюднила поради як безпечно знайти роботу за кордоном та не стати жертвою работорговців
За інформацією поліції, з початку року задокументовано 77 фактів торгівлі людьми. У тому числі 26 фактів сексуальної експлуатації та 28 – трудової експлуатації.
Основні поради:
- як не стати жертвою торгівлі людьми
- безпечно працевлаштуватися в Україні та за кордоном
- як розпізнати потенційних зловмисників та до кого звернутися за допомогою можна ознайомитися через чат-бот «Залишайся в безпеці»
«Жертвою сучасних работорговців може стати кожен, особливо через війну в Україні, адже люди вимушені покидати свої домівки. І хоч українців за кордоном, окрім Росії, зустрічають гостинно, та, на жаль, це не убезпечує їх від ризику потрапити до тенет торгівців людьми», - зазначають у МВС.
Якщо ви стали жертвою торгівлі людьми, намагайтеся всіма можливими способами будь-кому повідомити про це, аби отримати належну допомогу.
- Телефонуйте:
- Національна безкоштовна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 527 – з мобільного, 0800-505-501
- Державна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми: 15-47
- Національна поліція України: 102
Про проблему рабства в Україні читайте в статті Олександра Кітраля «Безоплатна праця. Війна загострила проблему рабства в Україні».