UA / RU
Підтримати ZN.ua

Всесвітній банк виділив Україні $212 млн: на що їх витратять

Чотири ГЕС України чекає модернізація.

Рада директорів Всесвітнього банку затвердила пакет фінансування в розмірі 212 млн дол. На реалізацію проєкту "Україна - Підвищення стійкості енергосистеми для європейської інтеграції енергомережі".

Про це йдеться в пресрелізі Світового банку, повідомляє Укрінформ.

"Рада директорів Світового банку затвердила пакет фінансування в розмірі $212 млн, в рамках якого $177 млн ​​надав Міжнародний банк реконструкції та розвитку, а Фонд чистих технологій виділив на пільгових умовах кредит в розмірі $34 млн і грант в розмірі $1 млн на впровадження проєкту "Україна - підвищення стійкості енергосистеми для європейської інтеграції енергомережі" (установка гібридних систем з виробництва електроенергії в ЗАТ "Укргідроенерго")", - йдеться в повідомленні банку.

Даний проєкт допоможе наростити гнучкість національної енергосистеми та синхронізувати її з європейською, а також провести декарбонізація енергетичного сектора, тобто скоротити обсяги викидів вуглецю.

Читайте також: МВФ призначив нового представника в Україні

Проєкт передбачає установку на Київських ГЕС і ГАЕС, Канівської, Кременчуцької та Середньодніпровській ГЕС систем накопичення енергії промислового масштабу. На кожній з цих станцій буде встановлена ​​система сонячної фотоелектричної генерації для покриття внутрішніх і допоміжних енергетичних потреб.

Раніше Кабінет міністрів і Всесвітній банк уклали угоду на суму $350 млн, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Кошти будуть спрямовані на розвиток економіки в період пандемії, соціальну підтримку вразливих верств населення і на посилення державних інститутів. Кошти також допоможуть реалізувати системні проєкти для справедливого розвитку ринку землі, продовжити реформу газового сектора, а також зміцнити кредитний ринок.

Також повідомлялося, що Міністерство енергетики ініціювало продовження терміну дії спецзобов'язань на ринку електроенергії (ПСО) до 1 серпня. Відзначається, що ситуація, що склалася на ринку електроенергії в травні-червні, повністю спотворює можливість адекватного прогнозування моделі фінансово стабільної роботи для учасників ПСО.