UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вручення повісток: юрист назвав причини, коли можна відмовитись від отримання

У деяких випадках особа може відмовитись від повістки.

В Україні продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію до 18 серпня 2023 року. Призову під час мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Керуючий партнер юридичної компанії «Муренко, Курявий і Партнери» Нікіта Муренко розповів виданню РБК-Україна у яких випадках можна не розписуватися за отримання повістки.

Коли можна відмовитися отримувати повістку

Експерт зазначив, що є певні ситуації, коли людина має право не розписуватися за отримання повістки:

Муренко пояснив, що у такому випадку існує можливість відмовитись від підписання розписки про отримання повістки. Після цього співробітник ТЦК СП складає акт про відмову від отримання повістки та передає на розгляд керівникам.

«Вони в результаті можуть стягнути штраф за порушення правил військового обліку. Даний штраф можна оскаржити у суді», – сказав він.

Юрист додав, що повістка сама по собі не може бути оскаржена в суді, але можливо оскарження постанови про накладення штрафу за ухилення від військового обліку, якщо вас притягнуть до адміністративної відповідальності за даний факт.

«Адже фактично ви не ухиляєтесь від обліку, а лише відмовилися від незаконного оформлення та способу вручення повістки – такого, що порушує визначений Кабінетом Міністрів України порядок», – резюмував він.

Раніше юристи пояснили, хто може проходити військову службу за місцем проживання.