UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вручення повісток: чи можуть надіслати поштою

Роз'яснення дали у ТЦК.

Через війну, яку розпочала РФ, в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Пресофіцерка Волинського ТЦК та СП Уляна Кравчук розповіла виданню VSN, як відбувається вручення повісток поштою та чи може військовозобов'язаний відмовитися від отримання повістки.

Кравчук зазначила, що у Волинській області військовозобов’язаним уже надсилають повістки поштою.

Читайте також: Відстрочка від мобілізації: чи отримає її студент, який був відрахований, а потім продовжив навчання

«Так, резервістам і військовозобов’язаним надсилаються повістки на оновлення військово-облікових даних поштою рекомендованим листом на адресу, яку вказала особа у територіальному центрі або ж за останнім місцем реєстрації», – сказала вона.

За словами пресофіцерки, належним підтвердженням оповіщення про виклик до ТЦК та СП є:

Кравчук наголосила, що така повістка буде вважатися належним чином врученою навіть в тому разі, коли адресат з якихось причин не зміг її отримати. Якщо особа не з’явилась до ТЦК у визначений час, вказаний у повістці, вона нестиме адміністративну відповідальність.

Вона пояснила, РТЦК виносить постанову про накладення на порушника адміністративного стягнення. Цю постанову представники районних ТЦК надсилають рекомендованим листом на адресу, яку вказала особа у територіальному центрі або ж за останнім місцем реєстрації.

«Уникнути мобілізації, регулярно сплачуючи штраф за порушення правил військового обліку або за неявку за повісткою, не вдасться. Адже адміністративне покарання не звільняє від виконання військового обов’язку. Громадянин може заплатити штраф, але разом з тим він все одно повинен виконати свій обов’язок», – резюмувала Кравчук.

Нагадаємо, що загрожує особам, які вчасно не пройшли військово-лікарську комісію (ВЛК).