UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вручення повісток: чи може її отримати студент у «проміжний час»

Роз'яснення дав експерт.

Через військову агресію РФ, в Україні оголошена загальна мобілізація та воєнний стан. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки у віці від 18 до 60 років. Але деякі категорії осіб не підлягають призову, оскільки мають відстрочку. Юрист адвокатського об'єднання T&T Partners Владислав Юрчак розповів «24 каналу», чи можуть вручити повістку студенту у «проміжний час».

Що таке «проміжний час»

Українські заклади вищої освіти мають власні графіки навчання, канікул та вступних іспитів. При цьому є і проміжний час.

Читайте також: Загальна мобілізація: кого можуть призвати у червні

Проміжний час – це період між кінцем червня (завершенням сесій та іспитів) та кінцем серпня або початком вересня, коли з'являються накази про зарахування на навчання. Якщо говорити про вступ на аспірантуру та докторантуру, це, ймовірно, навіть більший період часу.

Що робити, якщо вручили повістку у «проміжний час»

Експерт пояснив, що має робити абітурієнт, який одержав повістку у проміжок між вступом, але потім склав успішно іспити та вступив до магістратури/аспірантури/докторантури.

Читайте також: Новоспечені студенти: експерт пояснив, чи можуть їх мобілізувати

Юрчак підкреслив, що законом чітко визначений перелік підстав для звільнення з військової служби за призовом під час мобілізації під час дії воєнного стану. Вони передбачені і пунктом 2 частини 4 статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу». У переліку цих підстав немає навчання. Тому особа, яка стала студентом денної чи заочної форми навчання після мобілізації, не має права на звільнення з військової служби.

Мобілізовані студенти часто оскаржують накази про їхню мобілізацію і йдуть до суду. Однак здебільшого програють через чинні норми законодавства.

Коли настає «проміжний час»

Проміжний час настає:

Експерт пояснив, ані під час канікул, ані під час перебування студента в академічній відпустці, така особа не втрачає право на відстрочку від призову під час мобілізації.

Умовою для отримання відстрочки від мобілізації є лише рівень та форма здобуття освіти (денна або дуальна).

Раніше ми писали, де в Україні можуть служити обмежено придатні особи.