UA / RU
Підтримати ZN.ua

ВР вистачить голосів, аби ухвалити законопроєкт про заборону РПЦ. Якщо СН після цього розпадеться, то така їй ціна — депутат

Він підтвердив, що є "слуги", які через корупційні мотиви не підтримують його. Про це вже знають відповідні органи. 

Голова комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв розповів, що "слуги народу" готові у другому читанні дати 150 голосів за законопроєкт, який забороняє діяльність РПЦ в Україні. Під час інтерв'ю "РБК Україна" він зауважив, що цього разом з голосами з інших політичних сил достатньо, аби він "пройшов у залі" під час першого пленарного засідання в серпні. 

"Хоч би як важко було, але 240 голосів точно є, — сказав він. — ... Якщо цей закон призведе до загибелі монобільшості, отже, така і ціна була цій монобільшості". 

Серед "слуг" у парламенті є група народних обранців, які виступають проти нього. У кожного з них свої мотиви, зокрема корупційні. Про це вже знають компетентні органи, тож Потураєв закликає своїх колег "бути обережними", мовляв, так можна "догратися до великих неприємностей". 

Він також нагадав, що "слуги" давали присягу не Московському патріархату, а українському народові. Тож якщо вони зараз відмовляються розглядати відповідний законопроєкт, це означає, що "вони перестали відображати суспільні настрої".

Читайте також: На Харківщині затримали священника УПЦ, який за вказівкою росіян готував удар по ешелонах ЗСУ

Нагадаємо, 19 жовтня ВРУ підтримала в першому читанні законопроєкт №8371, що забороняє діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих із РПЦ. Тоді участь саме у цьому голосуванні не взяли 72 народні обранці, хоча вони були присутні у залі. Згодом стало відомо, що лобістам інтересів Московського патріархату з коштів ексдепутата Вадима Новинського платять 1400 доларів за годину. Також ЗМІ повідомили, що завадити заборонити діяльність російської церкви парламенту повинен був відомий американський лобіст Вільям Берк-Вайт.

Чи вдасться УПЦ МП уникнути заборони, розбирається Катерина Щоткіна в статті "Адвокат диякона".