Впродовж березня-травня по всій території України тривали превентивні спецзаходи поліції, спрямовані на виявлення та вилучення з незаконного обігу зброї, боєприпасів та вибухівки. Основною метою заходів було встановлення та припинення каналів постачання зброї та боєприпасів зі сходу країни до областей, де не ведуться бойові дії, повідомляє прес-служба МВД.
"За цей час відкрито 2,3 тисячі кримінальних правопорушень за фактами незаконного обігу зброї, 1356 особам вже повідомлено про підозру у скоєнні таких злочинів. Вилучено тисячу одиниць вогнепальної зброї, 947 гранат, 152 вибухових пристрої, 107 тисяч набоїв та 98 кг вибухових речовин", – зазначив очільник Нацполіції Сергій Князєв під час сьогоднішньої наради з підбиття підсумків спецоперації.
Від додав, що головним "фільтром" з попередження витоку зброї залишаються блокпости, а також перевірки на залізничних та автовокзалах. Всього ж за п'ять місяців року поліція виявила близько 3,5 тисяч фактів незаконного обігу вогнепальної зброї та вибухонебезпечних предметів.
Варто додати, що останнім часом інциденти з бойовими гранатами в Україні не рідкість. Так, на початку березня у Києві на Броварському проспекті біля станції метро "Лісова" невідомі кинули дві гранати, які здетонували. 5 квітня в Черкасах у цех заводу "Фотоприлад", який входить до складу державного концерну "Укроборонпром", невідомі вночі також кинули гранати. У селищі Мирне Мелітопольського району Запорізької області 23 квітня стався вибух гранати, внаслідок якого постраждав голова селищної ради.
Детальніше про проблеми цивільного обігу й застосування зброї читайте у матеріалі Олександра Шульги "Українці і зброя: незнання, маніпуляції і страхи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".