Ставлення українців до Росії, як і росіян до України, за останні три місяці значно погіршилося.
Про це свідчать дані спільного опитування Київського міжнародного інституту соціології та російської недержавної організації "Левада-Центру", проведеного в Україні і РФ.
Згідно з результатами опитування, оприлюдненими у вівторок, за останні три місяці кількість позитивно налаштованих до Росії українців різко скоротилася (з 78% у лютому до 52% - у травні).
Кількість українців, які негативно ставляться до Росії, зросла майже у три рази (13% в лютому, 38% - у травні).
Найбільша кількість позитивно налаштованих до Росії українців проживає на сході країни (було 92%, стало 77%), найменше - у західному регіоні (було 70%, стало 30%).
У Росії кількість позитивно налаштованих щодо України громадян РФ скоротилася у порівнянні з лютим з 66% до 35%. Кількість негативно налаштованих росіян зросла з 26% до 49%.
Кількість охочих дружніх і незалежних відносин двох держав, у Росії та Україні зрівнялася - так відповіли 54% росіян і українців. У порівнянні з лютим в Україні ця кількість зменшилася на 14% (68%), в Росії - на 5% (59%)
Об'єднання в одну державу хочуть 12% жителів Росії (на початку року було 16%) і 8% жителів України (було 12%); ця кількість зменшилася в обох країнах.
Найбільше прихильників об'єднання з Росією на сході (26%). На півдні об'єднання з Росією зараз хочуть тільки 6%.
Проте соціологи вказують, що не можуть порівнювати ці дані з попередніми опитуваннями через відсутність даних щодо Криму. Менше охочих об'єднання на заході (0%) і в центрі (3%) країни.
За даними "Левада-Центру", 69% росіян готові підтримати керівництво РФ у військовому конфлікті з Україною, 90% підтримують приєднання Криму до Росії, 86% переконані, що це стало можливим у результаті вільного волевиявлення жителів Криму.
КМІС провів опитування з 29 квітня по 11 травня 2014 року у всіх регіонах України, окрім Криму. Всього було опитано 2022 респондентів. Похибка вибірки не перевищує 3,3%.
"Левада-Центр" провів опитування у Росії з 23 по 26 травня 2014 року. Всього було опитано 1600 респондентів у 130-ти населених пунктах в 45-ти регіонах. Похибка вибірки не перевищує 3,4%. !zn
Читайте також:
Біля кордонів України помічено російських диверсантів у формі ЗСУ
Верховна Рада попросила у світової громадськості захисту від брехні російських ЗМІ
Україна може закрити пункти пропуску з РФ у разі необхідності