Міністерству оборони України слід у спішному порядку укласти угоди з усіма компаніями, готовими оперативно постачати всі необхідні засоби протидії пандемії. На цьому наполягають члени Ради волонтерів при Міноборони, пише директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак у своєму матеріалі для ZN.UA.
Позиція волонтерів обумовлена недостатнім рівнем готовності армії до пандемії COVID-19. Протигази і засоби індивідуального захисту - застарілі, вироблені ще в СРСР, і навряд чи підійдуть для вирішення завдань протидії коронавирусу. Лише в 2020 році Міноборони передбачило закупівлю протигазів для ВМСУ.
Командувач військ РХБЗ у 2007-2013 роках, а нині директор з розвитку бізнесу єдиного в країні виробника засобів РХБ-захисту - приватного підприємства "Спаринг-Віст Центр", - Віктор Коробка вважає, що цілком можна здійснити оперативні замовлення ряду підприємств, здатних у стислі терміни розробити й освоїти виробництво засобів протидії коронавирусу. Серед інших, той же "Спаринг-Віст Центр" готовий оперативно освоїти розробку і виробництво апаратів штучної вентиляції легенів, на що необхідно приблизно два місяці, а до кінця року цілком можливо зробити 20-30 таких апаратів, якщо замовлення буде оформлене невідкладно.
Однак для вирішення цієї проблеми необхідна злагоджена робота всього Кабміну, адже реалізація поставлених заду виходить за межі компетенції лише Міністерства оборони.
Детальніше про те, як вплинула ситуація з коронавірусом на стан справ у Збройних силах та ОПК, а також про рівень готовності армії до пандемії читайте в статті Валентина Бадрака "Українська оборона часів коронавірусу" ZN.UA.