UA / RU
Підтримати ZN.ua

Волонтери передали військовим у зоні ООС тисячу ПЛР-тестів на коронавірус

Експрес-тести і засоби індивідуального захисту передали військовим медикам напередодні.

© Facebook/Повернись живим
© Facebook/Повернись живим
Експрес-тести будуть використовуватися для «санітарного сортування»

В один з військових госпіталів у Донецькій області надійшли 1 000 наборів для ПЛР-тестування на коронавірус SARS-CoV-2. Тести до зону проведення операції Об'єднаних сил доставили волонтери фонду "Повернись живим" у неділю, 22 березня.

Напередодні вони передали військовим медикам 50 швидких тестів та засоби індивідуального захисту.

ПЛР-тести призначаються для превентивного тестування військовослужбовців, які виконують завдання в зоні ООС. Це має допомогти виявити ймовірні вогнища COVID-19 у підрозділах та ізолювати інфікованих, якщо такі будуть виявлені.

Перевірятимуть потенційних "31-х пацієнтів" - людей, зараження яких здатне призвести до швидкого поширення хвороби. Йдеться про командування бригад і батальйонів, а також людей із великою кількістю соціальних контактів. Зокрема, про військових медиків.

"Протягом наступного тижня військовими медиками буде зібрано біологічний матеріал. А ми на той момент вже підготуємо холодильне обладнання, що дозволить доставити цей матеріал назад у лабораторію", - йдеться в повідомленні фонду.

Крім тестів на коронавірус волонтери передали військовим медикам 73 захисних комбінезони з капюшоном і башмаками, 100 захисних масок. Загальна вартість цих засобів індивідуального захисту перевищила 100 тисяч гривень.

Фонд закупив 10 300 пар нитриловых рукавичок, 20 тисяч масок, понад 350 кг засобів для дезінфекції та 150 літрів антисептика.

"Швидкі тести, в першу чергу, нам потрібні для того, щоб своєчасно виявити, обстежити й ізолювати всіх контактних осіб, надати їм необхідну допомогу і припинити цей ланцюг поширення вірусу", - пояснив начальник відділу медичного забезпечення ОКП ОС полковник Олександр Авраменко.

У штабі наголосили, що на сьогоднішній день випадків COVID-19 серед особового складу Об'єднаних сил не діагностували. Однак існує ймовірність занесення коронавіруса військовослужбовцями, які повертаються з відпусток або контактують із цивільними особами.

"Саме завдяки таким тестам військові медики можуть вчасно розібратися, інфікована COVID-19 чи ні особа з підозрілою симптоматикою", - йдеться у повідомленні штабу.

Як повідомлялося, українське командування готується до ймовірного спалаху COVID-19 у зоні проведення операції Об'єднаних сил.

В інфекційних боксах мобільного військового госпіталю в Маріуполі підготували 35 ліжок на випадок надходження інфікованих військовослужбовців. Усього у складі Об'єднаних сил є чотири мобільних госпіталі, що обладнані 24 апаратами штучної вентиляції легенів. В ізоляторах госпіталів обладнано 200 місць для прийняття інфікованих осіб.

Щодва тижні в мобільних госпіталях проводяться навчання.

У протиепідеміологічних цілях в зоні ООС обмежено пересування особового складу, скасовано масові заходи і відпустки.