Українські волонтери ініціюють створення єдиного волонтерського штабу оперативного реагування, повідомили в середу представники волонтерських організацій на прес-конференції.
Згідно з ідеєю, орган буде займатися створенням єдиної бази списків зниклих безвісти, поранених, полонених і загиблих; пошкоджених об'єктів; систематизувати потреби лікарень; допомагати при евакуюації мирного населення в разі активізації бойових дій.
Зокрема, представник волонтерської групи "Мега-Поліграф" Олег Сварко окреслив основні проблеми, які актуалізувалися після обстрілу Маріуполя.
"Зараз потрібно створення системи раннього оповіщення громадян про можливі атаки, необхідно проводити роз'яснювальну роботу з населенням, що робити під час бомбардування, а також відновлювати досвід цивільної оборони, проводити евакуацію", - розповів Сварко.
Бронежилет - не панацея
Також лідери волонтерських організацій "Повернися живим", "Народний проект", "Народний тил" і "Мега-Поліграф" поділилися своїм баченням щодо умов співпраці держави та волонтерів в сучасних умовах.
Ключове, що вони підкреслили: у зоні АТО у солдатів немає гострої необхідності в бронежилетах і касках.
"Ми вже дорого заплатили за ілюзію наших громадян про те, що бронежилет - панацея для солдатів. Дуже багато вмирає наших військових саме від артилерії і вночі. Тобто потрібні прилади нічного бачення, тепловізори", - підкреслив координатор проекту "Повернися живим" Віталій Дейнега.
Раніше повідомлялося, що з 2015 року держзакупівлями в Міноборони буде керувати волонтер Неллі Стельмах.