UA / RU
Підтримати ZN.ua

Волинська метушня: українці відреагували на події у Києві, Полтаві та Луцьку

Організацію всіх трьох спецоперацій пов'язують з керівництвом МВС та СБУ.

В останні тижні липня і перший - серпня відбулися кілька гучних подій, за розвитком яких напружено спостерігала вся країна.

21 липня в Луцьку раніше судимий за розбій Максим Кривош захопив автобус з 13 людьми і 12 годин утримував заручників. Попри те, що він здався сам, спецназ штурмував автобус. У МВС пояснили, що злочинець міг бути озброєний, а «диванні експерти» начебто могли не помітити цього на відео. На інші «білі плями» користувачі соцмереж вказують в фотожабах і мемах.

Кривоша затримали, йому висунули обвинувачення за чотирма статтями КК, включно з «терактом», суд заарештував підозрюваного на 60 діб. Протестуючи проти умов в СІЗО, він оголосив голодування.

23 липня в Полтаві судимий за дрібні крадіжки та шахрайство автослюсар Роман Скрипник викрав автомобіль, а при спробі затримання взяв в заручники поліцейського.

Зловмисник втік від правоохоронців і п'ять днів переховувався в лісі. У ніч на 1 серпня його знайшли і застрелили - за офіційною версією, Скрипник знову взяв у заручники поліцейського, погрожуючи тому гранатою.

Читайте також: Аваков нагородив поліцейських, які ліквідували "полтавського терориста"

3 серпня в Києві громадянин Узбекистану Сухроб Карімов увійшов в будівлю банку, розташованого в бізнес-центрі «Леонардо», і, повідомивши про те, що в його рюкзаку вибухівка, взяв у заручниці співробітницю. За кілька годин спецпризначенці штурмували БЦ, Карімова затримали.

Згодом заступник голови МВС Антон Геращенко повідомив, що Каримов з десяти років перебуває на психоневрологічному обліку. У вівторок, 4 серпня, зловмисникові оголосили підозру.

Усі три спецоперації залишили по собі безліч питань, що стосуються як технічної, так і організаційної частин. У МВС їх не коментували, посилаючись на «непоінформованість» пересічних українців.