UA / RU
Підтримати ZN.ua

Воєнний стан: хто з чоловіків може неодноразово виїздити за кордон

Роз'яснення дали у Держприкордонслужбі.

Через військову агресію Росії в Україні триває загальна мобілізація. Їй підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. У вересні 2022 Державна прикордонна служба повідомила, що відбулися зміни у правилах виїзду за кордон для чоловіків під час воєнного стану.

Хто може виїздити за кордон не обмежену кількість разів

Відтепер громадянам України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які супроводжують під час виїзду за кордон осіб з інвалідністю та тих, хто потребує постійного догляду, дозволена необмежена кількість перетинів кордону на виїзд з України. Раніше це дозволялося лишень один раз на час дії воєнного стану.

Ця категорія чоловіків тепер може виїздити за кордон до осіб з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, дітей з інвалідністю чи визначеним переліком захворювань, яких вони доглядають, якщо зазначені особи (діти) перебувають на консульському обліку.

Відповідно до ухвалених змін, чоловіки, які підлягають мобілізації, обов’язково повинні повернути до України не пізніше, ніж особи, яких вони супроводжували.

Читайте також: Мобілізація в Україні: які бувають види повісток

Які документи необхідні

Виїзд за межі України таких громадян може здійснюватися самостійно без осіб чи дітей з інвалідністю на підставі:

У постанові прописані категорії осіб та документи, які необхідні для перетину кордону. Для різних категорій осіб визначені різні документи. Наприклад, особи з інвалідністю повинні мати один з наступних документів:

Особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з-поміж осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України повинні мати документи (їх нотаріально засвідчені копії), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність. Також необхідні документи, які підтверджують спільне проживання або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка) – акт встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.