UA / RU
Підтримати ZN.ua

Воєнний стан: як діяти при затриманні представниками ТЦК

Відповідь дав юрист.

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через повномасштабну агресію РФ. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Юрист Дмитро Франчук розповів виданню "РБК-Україна", що робити, якщо людину хочуть затримати представники ТЦК та які закони слід знати військовозобов'язаним.

Читайте також: Військовий квиток: чи треба отримувати паперовий документ, якщо є дані в «Резерв+»

Як діяти, якщо представники ТЦК хочуть затримати

Франчук пояснив, що треба вимагати пред’явлення судового наказу або ухвали про мобілізацію.

«Без цих документів ви не зобов’язані нікуди їхати. Не чиніть опору, але чітко заявляйте про свої права. Скажіть, що ви хочете проконсультуватися з юристом або звернутися до військового комісара», – сказав він.

Експерт додав, що слід звертатися до свідків, які можуть підтвердити неналежне поводження ТЦК при спілкуванні з вами. Також потрібно зберегти всі документи, пов’язані з перевіркою, і повідомити про ситуацію своїх рідних або друзів.

Якщо військовозобов'язаний вважає, що відбулося порушення його прав, то:

Читайте також: Неявка за повісткою: які причини вважають вагомими

Які закони варто знати військовозобов'язаним

Франчук підкреслив, що якщо військовозобов'язаний не згодний з діями представників ТЦК, слід спокійно викласти свою позицію. Юрист додав, що необхідно посилатися на конкретні норми закону:

Раніше адвокат Дмитро Дончак розповів, чи може військовозобов’язаний оформити відстрочку, якщо він перебуває за кордоном.