UA / RU
Підтримати ZN.ua

Воєнний стан: чи можуть посилити мобілізацію

Загальну мобілізацію оголосили 24 лютого минулого року.

Через війну, яку розв'язала Росія, в Україні продовжується воєнний стан та загальна мобілізація. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. Представник президента в парламенті та член комітету з нацбезпеки та оборони Федір Веніславський розповів в інтерв'ю ВВС, чи можуть посилити мобілізацію в Україні.

За словами Веніславського, зараз немає підстав для посилення мобілізації.

Читайте також: Мобілізація в Україні: чи можуть її уникнути особи, яких немає у реєстрі

«Сьогодні жодних підстав для того, щоби сказати про необхідність розширення, прискорення або збільшення кількості мобілізаційних заходів, немає», – наголосив він.

Він також додав, що у перший день повномасштабної війни в Україні оголосили загальну мобілізацію.

«І в рамках цієї мобілізації територіальні центри комплектації забезпечують поповнення втрат – і вбитих, і поранених», – пояснив Веніславський.

За його словами, підстав на сьогодні говорити, що необхідно різко збільшити кількість мобілізованих, немає.

Також Веніславський зауважив, що є проблема корупції як у ТЦК, так і під час проходження військово-лікарських комісій. Він нагадав, що, за рішенням РНБО, усіх керівників обласних ТЦК звільняють і шукають їм заміну серед бойових офіцерів.

«За моєю інформацією, вже більшість цих посад зайняті тими офіцерами, які мають бойовий досвід. Тому процеси ідуть», – резюмував він.

Раніше ми писали, що Верховна Рада України скоротила перелік осіб, які зможуть отримати відстрочку від призову на військову службу. Згідно з прийнятим законом №9342, чоловіків, які мають родичів з інвалідністю, тепер зможуть мобілізувати до ЗСУ.