UA / RU
Підтримати ZN.ua

Водна рента від виробників слабоалкоголки і газованої води повинна йти на медицину - експерт

Такі напої призводять до підліткового пивному алкоголізму, захворювань ендокринної системи, ожиріння, серцево-судинних, онкологічних захворювань.

Можна припустити, що одним з найбільших користувачів - платників водної ренти є виробники синтетичних слабоалкогольних напоїв, солодких газованих напоїв, тобто тих напоїв, які підривають здоров'я дітей та молоді - частини Українського народу - власника природних ресурсів.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Людмила Козловська, доктор юридичних наук, науковий консультант Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Експерти стверджують, що реальні надходження рентної плати за спеціальне використання води в 2015-2016 роках навіть менше показника 1999 року (у порівнянних цінах 1998 р.).

"У порівнянні з 2008 роком надходження рентної плати за спеціальне використання води у порівнянних цінах 1998 року в 2015 і 2016 роках зменшилася відповідно на 39,2 млн грн і 46,4 млн грн", - зазначає Василь Голян, директор громадської організації "Європейський аналітичний центр", доктор економічних наук.

На думку Козловської, медицина може фінансуватися за рахунок ренти природних ресурсів, у тому числі і води. Інакше за медичні послуги повинні будуть платити самі громадяни, які в той же час є власниками природних ресурсів. Так, наприклад, зазначені напої призводять до "підліткового пивному алкоголізму, захворювань ендокринної системи, ожиріння, серцево-судинних, онкологічних захворювань".

Детальніше про фінансування охорони здоров'я за рахунок ренти природних ресурсів читайте в статті Людмили Козловської ""Ріг достатку" для розвитку медицини" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".