UA / RU
Підтримати ZN.ua

Влада РФ продовжує тиснути на українських військовополонених моряків - адвокат

За словами Миколи Полозова, психологічний тиск на українських моряків не поодиноке явище.

Влада Росії продовжує психологічно тиснути на українських військовополонених моряків, яких захопили в Керченській протоці, повідомив на своїй сторінці у Facebook адвокат Микола Полозов. За словами адвоката, українцю Андрію Оприску в Лефортовському СІЗО запропонували дати свідчення проти інших військовополонених моряків.

"Російська влада продовжує чинити психологічний тиск на військовополонених українських моряків, утримуваних в СІЗО "Лефортово". Військовополоненого моряка Андрія Оприска кілька днів тому викликали в слідчий кабінет СІЗО, де якийсь чоловік (імовірно оперативний співробітник ФСБ) у відсутність адвоката почав ставити йому запитання щодо умов утримання, стану здоров'я і обставин справи", - написав Полозов.

Він додав, що Андрію Оприску запропонували дати свідчення на інших військовополонених українців, однак він категорично відмовився відповідати на питання незнайомої людини.

"Це не перший випадок тиску на Андрія Оприска, близько місяця тому до нього приходили невідомі з розмовами і питаннями. За погодженням з адвокатом, Андрій Оприско подав заяву, що не бажає мати ніяких розмов ні з ким без присутності адвоката або консула", - зазначив Полозов.

За його словами, такий випадок не поодинокий. Полозов зазначив, що на українських військовополонених моряків оперативники ФСБ психологічно тиснуть як безпосередньо, так і за допомогою так званої "камерної розробки", коли співкамерник українця свідомо діє в інтересах спецслжбы. Такі дії порушують положення Женевської конвенції "Про поводження з військовополоненими".

"Всі подібні факти нами ретельно фіксуються. Кожний військовополонений повідомлений своїм адвокатом про свої права і знає алгоритм дій у разі виникнення ситуації з наданням психологічного тиску подібного роду", - підсумував Полозов.

Раніше адвокат Микола Полозов заявив, що військовополоненим українським морякам не дозволяють побачення з родичами та телефонні дзвінки, поки вони не дадуть потрібні слідству свідчення.

Зазначимо, наприкінці листопада російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Підконтрольний Кремлю суд обрав їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Українських моряків вивезли до Москви, у СІЗО "Лефортове". Поранених після лікування у лікарні "Матроської тиші" також перевели до "Лефортового".

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з державами "Великої сімки".

Докладніше про виклики цивілізації з боку мілітаристських режимів Росії та Китаю читайте у матеріалі Володимира Горбуліна "Зіграти без фальшу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".