Вище керівництво України не реагує на велику інтенсивність обстрілів бойовиками українських позицій в Донбасі та загибель від початку року 36 українських військових, і це помічають не лише українці, а й закордонні партнери, пишуть у своїй статті для ZN.UA Михайло Гончар, Володимир Горбач, Віталій Мартинюк та Сергій Савченко. При чому керівництво держави так само ставиться й до ситуації в анексованому Криму.
Окрім відсутності реакції на загострення ситуації на Сході, українська влада раптом стала замовчувати загальновідомі факти, що два армійських корпуси в ОРДЛО перебувають під командуванням російських офіцерів і генералів. Самі корпуси входять до складу 8-ї армії Південного військового округу Росії.
На окупованій території Донбасу немає органу управління, якому підпорядковуються вказані корпуси. І саме російське командування зі штабу округу в Ростові дає розпорядження щодо обстрілу позицій підрозділів Збройних сил України.
Також президент Володимир Зеленський уникає постановки питання про деокупацію Кримського півострова. Цим самим голова держави підігрує російській дипломатії, яка неофіційно інформує західних колег про те, що український президент нібито готовий визнати російський статус анексованого Криму. Підтвердити ж таку готовність має відновлення постачання дніпровської води на півострів, пишуть автори.
Окрім того, президент Зеленський ніяк не реагує на репресії проти кримських татар в анексованому Криму. При цьому Офіс президента ризикує потрапити до чергової пастки Кремля. Це станеться у випадку, якщо Київ погодиться на російські умови щодо ОРДЛО та Криму як передумову проведення чергового обміну утримуваними особами. Сам же обмін ОП планує для підвищення особистого рейтингу Зеленськго, який почав стрімко падати. Москва ж у свою чергу після української капітуляції утримається від обміну через пандемію з коронавірусом.
Про те, як Росія впливає на вище керівництво України, які чотири такти алгоритму вона використовує у гібридній війні проти Української держави і чому намагається створити в країні хаос, читайте у статті Михайла Гончара, Володимира Горбача, Віталія Мартинюка та Сергія Савченко "Технологія.ру для влади.Зе. Ініціатива КозЄрмака" для ZN.UA.