Якщо продуктова блокада Криму з материкової України затягнеться, російська окупаційна влада півострова "буде готова до зустрічних дій", заявив віце-спікер кримського "парламенту" Ремзі Ільясов, який очолює проросійський рух кримських татар "Къырым".
Кримський чиновник не зміг сказати, що це будуть за дії. "Давайте поживемо - побачимо. Якщо будуть якісь тривалі дії, то, відповідно, тут будуть зустрічні акції. Люди будуть висловлювати своє ставлення. Подивимося", - заявив він.
За його словами, саме українській владі, а не російській (яка окупувала півострів) слід було б "догоджати" і "створювати умови для хорошого життя в Криму".
"Якщо [блокада] буде тривати якийсь час, вони просто втратять зв'язок з народом, з людьми в Криму. На їх місці нормальні політики задобрювали, створювали б всі умови, щоб у Криму жили добре, щоб у людей залишилося хороше враження від держави, політиків. Я б так зробив, - заявив Ільясов, якого цитує РИА Новости.
Кримська влада "до останнього не вірила, що це може статися", і думали, що буде "як завжди" - "торг, спроби отримати для себе якісь преференції".
Вважають блокаду Криму активістами "піаром і не більше того".
8 вересня лідери кримських татар заявили, що мають намір розпочати блокаду адміністративного кордону з окупованих Росією, Кримом, щоб не допустити ввезення українських товарів на територію півострова. Планується, що блокада буде проходити в три етапи.
Зазначимо, що окупаційна "влада" Криму "засудила" продовольчу блокаду півострова з української сторони. "Глава" Криму Сергій Аксьонов дуже хотів би, щоб організатори акції "схаменулися" і припинили її. За його словами, керівництво Криму буде стежити за тим, щоб можлива відсутність українських товарів не призвела до підвищення цін на продукти.
Як писала у статті в ZN.UA Валентина Самар, блокада поставок в Крим не є акцією виключно кримських татар і не є акцією Меджлісу, незважаючи на те, що була озвучена його лідерами. Це буде акція всіх кримських політичних українців, які втомилися чекати від влади реальних кроків щодо деокупації півострова і захисту прав його мешканців по обидві сторони Перекопу, але яка не забуває дбати про інтереси вигодонабувачів "кримської офшорки", народженої законом про СЕЗ "Крим".
Детальніше про акцію з блокади Криму читайте в матеріалі Валентини Самар "Зона особливої неуваги" у "Дзеркалі тижня. Україна".