UA / RU
Підтримати ZN.ua

Військова прокуратура не підтверджує дані про неналежну якість мінометів "Молот" - прес-служба

За версією слідства, на даний час однією з головних причин розриву міномета "Молот" є факти подвійного заряджання і порушення порядку проведення стрільб особовим складом.

Військова прокуратура Центрального регіону України в ході слідства не отримала підтвердження за даними про неналежну якість виготовлення мінометів М-120-15 "Молот", інформує прес-служба установи увечері 7 листопада в Facebook.

Наголошується, що військова прокуратура Київського гарнізону розслідує кримінальне провадження за фактом неналежного виконання своїх обов'язків військовими посадовими особами 1285 Головного військового представництва Міноборони під час виконання державного контракту, що призвело до закупівлі за бюджетні кошти неякісних мінометів "Молот". Триває комплексна військова експертиза.

Крім того, Державна аудиторська служба проводить аудит щодо раціонального використання бюджетних коштів Міністерством оборони. Досудовим розслідуванням відпрацьовуються суб'єкти господарювання, які залучалися заводом-виготовлювачем до виконання робіт на предмет фіктивності та завищення їхніх обсягів або вартості.

"На даний момент об'єктивних даних про неналежну якість мінометів, які обґрунтовувалися матеріалами справи, слідство не отримало", − зазначено в повідомленні військової прокуратури.

За версією слідства, в даний час однією з головних причин розриву міномета "Молот" є факти подвійного заряджання і порушення порядку проведення стрільб особовим складом.

Раніше у штабі ООС повідомили про розрив міномету "Молот" в одній із військових частин в Донбасі та трьох поранених у результаті інциденту. Однак про подробиці події не повідомлялос

Всього за останніх три роки подібних випадків в Україні було дев'ять. Якщо не брати до уваги вибух міномета, який стався кілька днів тому, то останній інцидент трапився у липні цього року. Тоді на території Рівненського загальновійськового полігону під час навчань вибухнув міномет М120-15 "Молот", у результаті чого загинули троє військовослужбовців, ще дев'ятеро дістали поранення. Основною версією загибелі військовослужбовців є порушення заходів безпеки, заявили у Міністерстві оборони України.

Разом з тим, у Комітеті Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони можливими причинами попередніх вибухів називають подвійне заряджання "Молотів", позаштатне спрацьовування детонатора міни в каналі ствола міномету і вибух міни в каналі ствола в результаті бойового ушкодження. У липні Комітет навіть відновив хронологію вибухів мінометів за останні три роки. У перелік інцидентів потрапили і чотири випадки з вибухами радянських мінометів 2Б11.

Після липневого вибуху "Молота" президент України Петро Порошенко заборонив до повного закінчення розслідування застосовувати на навчаннях міномети. Однак поки альтернативи "Молотам" у Збройних сил України немає.