Україна входить у п'ятірку країн із найнижчим державним бюджетом, виділеним для судової системи на душу населення в 2016 році. Згідно зі звітом Європейської комісії з ефективності юстиції (CEPEJ) Ради Європи, опублікованому 4 жовтня, на одного жителя в рік на свої судові системи Україна витрачає 8,1 євро.
Така сума є майже у вісім разів нижчою середньоевропейського рівня витраті - 64,5 євро - і в 26 разів нижче максимального показника серед країн ЄС, який витрачає Швейцарія - 214,8 євро на душу населення.
У цілому в Європі найнижчий державний бюджет, виділений для судової системи на душу населення, зафіксований в Азербайджані (7,8 євро), Молдові (8,3 євро) і Вірменії (8,4 євро). Автори звіту зазначають, що впродовж періоду оцінки 2014-2016 рр. в цих країнах відбулося значне (50%) знецінення місцевої валюти.
"Ефект, спричинений девальвацією валюти ще більше посилюється в Туреччині і в Україні, де знецінення обмінного курсу в 2014-2016 роках дає ілюзію зменшення бюджету, виділеного судовій системі (-15,7% в євро), у той час як він значно збільшився в місцевій валюті (+26,9%)", - зазначають у той же час автори звіту.
Рада Європи 4 жовтня опублікував нову доповідь про судові системи європейських держав, включаючи Україну. Доповідь підготовлений Європейською комісією з питань ефективності правосуддя (CEPEJ). Він охоплює 45 з 47 держав-членів Ради Європи (окрім Ліхтенштейну і Сан-Марино), і ґрунтується на даних до 2016 року.
Як повідомлялося раніше, на утримання "ліквідованих" судів в 2018 році витрачено майже 109 мільйонів гривень. Відзначається, що з початку року до 17 серпня Верховний суд використав майже 41 мільйон гривень, Вищий адмінсуд - понад 27 мільйонів гривень, Вищий господарський - близько 24 мільйонів гривень, Вищий спеціалізований суд із розгляду цивільних і кримінальних справ - 16 мільйонів гривень.