Речниця Сил оборони півдня Наталія Гуменюк наголосила, що витік інформації про ситуацію на фронті може призвести до несприятливих наслідків. Вона застерігає журналістів, блогерів та депутатів від гонитви за сенсацією, закликаючи їх не поширювати неперевірену або несанкціоновану військовим командуванням інформацію. Про це вона заявила в інтерв'ю «Детектор медіа».
Гуменюк підкреслила, що проблема витоку інформації про ситуацію на фронті набуває особливої гостроти і це шкодить військовим операціям.
За її словами, «з подачі депутатів і блогерів почали обговорювати звільнення одного із сіл на південному напрямку, тим часом як навколо нього ще точилися бої, ці бравурні заяви спровокували ворога стягнути сили саме на цей напрямок».
Внаслідок цього, замість просування вперед українські захисники зіштовхнулися із запеклими боями. Крім того, витік інформації створив ризик і для місцевого населення.
«Ось такий жахливий результат — чиїсь лайки й рейтинги ціною людських життів», - зазначила Гуменюк.
Вона пояснила, що в умовах воєнного стану передчасне, більше за дозволене розголошення інформації може коштувати комусь життя.
«А ще в деяких журналістів є побоювання, що військові зацензурять шедевральний матеріал… Особисто я вважаю одним із досягнень нашого центру, що ми до цього не скотилися. Навпаки, ми винайшли особливий стиль, як розповісти, не розголосивши, як показати, не розкривши… зайвого», - наголосила вона.
При цьому, «задля справедливої й об’єктивної оцінки», Гуменюк зауважила, що до закликів про потребу в інформаційній тиші стали дослухатися.
За її словами, саме для убезпечення людей від неправдивої інформації, пов’язаної з подіями на фронті, створили Об’єднаний координаційний пресцентр Сил оборони півдня України — офіційне вповноважене джерело інформації, яке повідомляє рівно стільки і тоді, коли потрібно.
Гуменюк пояснила, як працює пре Об’єднаний координаційний пресцентр Сил оборони півдня України.
«Якщо простими словами, це виглядає так: "Люди, ворог атакував (чим, звідки — всім же цікаво), пошкоджено чи зруйновано (називаємо що, але не розкриваючи зайвих деталей), постраждалі (називаємо, як треба)». І обов’язково зосереджуємо увагу на тих загрозах, які можливі або як наслідок, або в перспективі через зміну тактики ворога. Тобто вже формується культура подачі матеріалів в умовах війни», - зазначає вона.
За її словами, центр налагодив алгоритм висвітлення інформації, а також створення фото- і відеоконтенту на об’єктах, куди не пускають цивільних журналістів.
«Ми знімаємо достатній відеоряд, записуємо коментарі, живі емоції учасників подій, але не допускаємо на об’єкт сторонніх і не орієнтуємо ворога. Такий матеріал оперативно збирається, формується й надається журналістам у вільний доступ для створення власних сюжетів», - пояснила Гуменюк, додавши, що це допомагає забезпечити і висвітлення, й обмеження в умовах воєнного стану.
Раніше в Міноборони пояснили, як передчасні неофіційні заяви та публікації у соцмережах заважають роботі українських захисників.