У новому 2024 році буде не 365, а 366 днів, тому він буде високосним. Додатковий день буде в лютому - в цей місяць їх буде не 28, а 29. Видання «УНІАН» зібрало примети та повір’я стосовно того, що не можна робити у високосний рік.
Чому високосний рік так називається
Високосний рік - це той, в якому з'являється один «зайвий» день. Сама назва походить від латинської bis sextus — «другий шостий», а причина цього - оберт Землі навколо Сонця. За один календарний рік планета не встигає зробити повний оборот, їй для цього потрібно трохи більше - 366 днів і 6 годин.
У 1 столітті до нашої ери вчені з'ясували, що через таке астрономічне явище накопичується цілий день, тому вирішили, що раз в 4 роки в календарі повинна бути одна додаткова доба. Пізніше така ж система відобразилася в григоріанському календарі.
Щоб зрозуміти, які роки високосні, потрібно взяти за основу певний календар. Наприклад, в юліанському високосні роки завжди кратні цифрі 4, а в григоріанському ще й 400.
Наступаючий високосний рік 2024 теж кратний 4-м, як і попередні (2000, 2004, 2008, 2012, 2014, 2016, 2020) і наступні (2028, 2032, 2036, 2040, 2044).
Що не можна робити в високосний рік
Чому не можна одружуватися у високосний рік
Існує думка, що у високосний рік не можна одружуватися. Заборона пов'язана з небажаними поривами до нових починань, швидше за все, вони не будуть вдалими. Так як весілля - це наступний незвіданий етап в житті пари, то, вважається, що краще відкласти його до більш вдалого року.
Друга версія - це старовинна традиція, яка була популярна на Русі. Вважалося, що протягом 366 днів чоловіки не можуть сватати дівчину, а ось вона має право зробити пропозицію хлопцеві. Той не міг відмовитися і одружувався, навіть якщо не відчував почуттів. Подібне є і зараз в Ірландії, правда, там це стосується тільки одного дня - 29 лютого. Якщо в цю дату дівчина робить пропозицію хлопцю, то він не може сказати: «Ні».
Рішення про те, чи можна одружуватися у високосний рік, кожна людина приймає самостійно, але за статистикою в Україні у високосні роки зареєстровано на порядок менше шлюбів, ніж у всі інші.
Чому не можна народжувати у високосний рік
Наші пращури вірили, що увесь високосний рік буквально «просякнутий» негативом. Саме тому вони категорично не рекомендували народжувати дитину в такий непростий період, хоча є один виняток - малюк, що з'явився на світ 29 лютого, вважався благословенним.
Медики не знаходять ніяких здорових пояснень такій забороні.
Чому не можна переїжджати у високосний рік
Народні повір'я свідчать, що у такому випадку нове місце проживання обов'язково принесе невдачі. Це можуть бути дрібні побутові складності або масштабні катастрофи. Вважається, що у будь-якому випадку, вони торкнуться родини. Існує думка, що якщо у вас безвихідна ситуація, то, звісно, необхідно діяти так, як потрібно, але коли є можливість відкласти переїзд, краще не поспішати.
Нагадаємо, які кольори обрати для зустрічі нового 2024 року. Символом наступного року є Зелений Дерев'яний Дракон.