Головною причиною аварії на заводі "Стирол" у Горлівці, в результаті якої загинуло шість осіб, є незадовільний технічний стан аміакопроводу.
Результати перевірки обставин НП повідомив начальник територіального управління Держгірпромнагляду в Донецькій області В'ячеслав Король.
За його словами, експертна комісія рекомендувала притягнути до відповідальності 14 працівників підприємства, а п'ятьох з них - відсторонити від займаних посад.
"Після лабораторних досліджень виявилося: в місці розриву (аміакопроводу) всього 0,6 мм товщина стінки вийшла. А має бути - 4 мм.... тобто це корозійне", - сказав Король.
За його даними, аварійному аміакопроводу 29 років, правила його перевірки розроблено ще в 1969 році й передбачали перевірку "труби" лише раз на 4 роки.
"Лабораторія, яка перевіряла, робила діагностику цієї труби, аміакопроводу... Вона робила точково, а як можна зробити точково? Труба завдовжки 2,8 кілометра. Вони робили за методикою своєю, але методика ця - раз на 4 роки. А чому раз на 4 роки? Може, колись це був новий трубопровід, і її можна було робити раз в 4 роки... Наше навколишнє середовище якось впливало на трубопровід? Була корозія. Всередині вимивало? Вимивало. І показало в момент розриву - 0,6-0,8 мм товщина стінки", - повідомив Король
Крім того, за даними Держгірпромнагляду, проблемою стало те, що компенсатори, які, за правилами, повинні були перебувати в аміакопроводі, розташовано за засувками.
"Правилами сказано: в аміакопроводі повинні бути компенсатори. А компенсатори - вони є, але вони за засувками. Аміак підперли двома засувками просто з одного і з іншого боку. А аміак має при температурі велике розширення", - пояснив Король.
Також Держгірпромнагляд рекомендував концерну "Стирол" протягом найближчих трьох місяців здійснити ультразвуковий аналіз усіх труб на підприємстві.
Нагадаємо: НП на заводі в Горлівці сталася вдень 6 серпня. Внаслідок викиду аміаку п'ять осіб померло одразу, ще 23 було госпіталізовано. Один з потерпілих згодом помер у Горлівській міській лікарні.
Відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 272 КК україни (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві).
Власник групи компаній Group DF, якій належить концерн "Стирол", бізнесмен Дмитро Фірташ раніше заявляв, що причиною аварії став не людський фактор, а знос металу". !zn
Читайте також:
Фірташ списав аварію на своєму заводі в Горлівці на "знос металу"
Винуватцям аварії на заводі "Стирол" загрожує вісім років в'язниці
ДержНС запевнила, що аварія на "Стиролі" в Горлівці не загрожує екологічним лихом
Сім'ї загиблих робітників заводу "Стирол" отримають від Фірташа по мільйону