UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вища освіта знижує рівень бідності в країні - експертка

Будь-яка вища освіта позитивно впливає на формування особистості

Дослідження свідчать, що люди з вищою освітою заробляють більше грошей навіть тоді, коли не працюють за отриманим фахом. Про це пише завідувачка сектором досліджень рівня життя населення, кандидат економічних наук, старший науковий співробітник Людмила Черенько у статті для ZN.UA

За її словами, будь-яка вища освіта позитивно впливає на формування особистості.

"Деякі роботодавці за інерцією ще звертають увагу на дипломи і зазвичай із двох рівноцінних претендентів на робоче місце обирають того, хто має престижніший диплом або має його взагалі", - наводить Черенько другий фактор взаємозв'язку освіти й бідності. 

Разом з тим зазвичай серед осіб із вищою освітою більший відсоток активних людей, які завжди шукають нові можливості й не погоджуються на низькі заробітки у своїй професії.

Читайте також: Експертка назвала причину можливого зникнення університетів

Ще з радянських часів існує традиція, що ледь не кожен випускник школи має отримати університетський диплом. Але тепер дедалі більше молодих людей не планують вступати до університетів, бо розуміють, що ті безнадійно відстають від життя і погано підготують до майбутньої професії. З іншого боку, диплом — це шанс отримати роботу, навіть якщо вона не за фахом. То чи гарантує вища освіта успіх і достаток? Про це розповідає Людмила Черенько у статті «Диплом VS знання».