UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вирок нацгвардійцю Марківу: адвокату викликали "швидку", прокурор вражений суворістю вироку

"Якщо б на місці Марківа був американський чи російський солдат, він був би виправданий" - адвокат.

Безпрецедентний вирок у справі українського воїна, якого звинуватили у вбивстві італійського журналіста і його російського перекладача, які перебували в Слов'янську на боці бойовиків Гіркіна-Стрєлкова, є політично-вмотивованою і являє собою ганебне явище італійського суду. До такого висновку прийшов адвокат нацгвардійця Віталія Марківа.

Навіть прокурор, який його звинувачував і вимагав дуже суворого покарання - 17 років ув'язнення - був вражений таким ставленням судді, який не взяв до уваги жодного доводу захисту і товаришів по службі Марківа, а також те, що Марків захищав країну, громадянином якої є, від терористів.

Прокурор у справі українського нацгвардійця Віталія Марківа, засудженого в Італії на 24 роки ув'язнення за звинуваченням у причетності до вбивства італійського журналіста Андреа Роккеллі під Слов'янськом у 2014 році, заявляє, що здивований таким суворим вироком суду.

Андреа Дзанончеллі в травні просив суд дати Марківу 17 років ув'язнення, незважаючи на те, що кримінальний кодекс передбачає 24 років позбавлення волі, повідомляє Радіо Свобода.

Прокурор мотивував своє рішення пом'якшуючими обставинами (Марків не мав судимості і мав хорошу поведінку під час процесу - ред.).

Натомість суд відкинув пом'якшувальні обставини і визнав, що Марків грав провідну роль у вбивстві італійського репортера.

Віталій Марків вирок не коментував, а після його оголошення вигукнув: "Слава Україні", на що близько сотні українців, присутніх у залі суду, відповіли: "Героям слава!".

Коли Марківа вивели із зали суду, до нього пропустили його мати Оксану Максимчук. Після розмови з сином вона заявила, що він тримається бадьоро і налаштований на оскарження справи.

За словами Максимчук, італійське правосуддя "показало своє обличчя" і довело, що "не зацікавлене знайти правду", а судді, за її словами, продемонстрували неспроможність розібратися в тому, що відбулося насправді.

Адвокату Марківа Раффаеле Делла Валле стало погано на засіданні, до нього приїхала "швидка". Після надання допомоги він заявив, що це для нього вердикт, щоб емігрувати з Італії. Захисник зазначив, що не згоден з рішенням, назвав його нелогічним і зазначив, що адвокати звертатимуться до апеляційного суду.

Він висловив сподівання, що на апеляції по справі буде інший, "компетентний суддя".

"Вердикт суду присяжних в Павії є політичним і викликає розчарування в італійському правосудді. Без надії, я продовжую йти далі. Готуємо апеляцію на несправедливе рішення суду. Якби на місці Віталія був американський чи російський солдат, він був би виправданим. Вперше в Італії засудили іноземного солдата, який воював за кордоном", - сказав Раффаелле Делла Валле.

Батьки загиблого Рокелле, як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, були небагатослівні, сказали, що не мають з чого радіти. Вони додали, що цей вирок підтвердив, що в Італії захищають права журналістів.

12 липня суд в італійській Павії засудив нацгвардійця Віталія Марківа до 24 років позбавлення волі. Вперше за кордоном засудили українського солдата, який захищав Україну від агресора.

Міністр внутрішніх справ України Арсеній Аваков назвав вирок несправедливим і заявив, що він буде оскаржений.

Читайте також: Зеленський доручив МЗС та ГПУ повернути з Італії нацгвардійця Марківа

Нагадаємо, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков закликав голову МЗС Італії звернути увагу на справу нацгвардійця Марківа. У листі до Анджеліно Альфано він посилається на те, що Марків не міг бути причетним до смерті італійського фотографа, оскільки той загинув унаслідок мінометного обстрілу, а у 2014 році міномети на озброєнні Національної гвардії України не перебували.

30 червня поліція Італії затримала у Болоньї громадянина України, заступника командира взводу першого батальйону оперативного призначення НГУ імені Кульчицького старшого сержанта Віталія Марківа. Його підозрюють у причетності до вбивства італійського журналіста Андреа Рокеллі в зоні АТО в 2014 році. Свідчення проти батальйону ім. Кульчицького дав французький журналіст.

У травні 2014 року італійський журналіст Андреа Рокеллі та його перекладач Андрій Миронов загинули внаслідок мінометного обстрілу під Слов'янськом.