У Міністерстві в справах ветеранів поінформували про звільнення від сплати ввізного мита та податку на додану вартість товарів, необхідних для ЗСУ та ТрО. Насамперед йдеться про дрони, бронежилети та броньовану техніку.
Ухвалені зміни полегшать життя волонтерам та всім благодійникам, які займаються сприянням обороноздатності, зазначають у повідомленні. Відповідний законопроєкт №7234, підтримали 320 нардепів.
Внесені зміни дозволять зробити значно менш затратним виробництво кінцевої продукції для потреб ЗСУ.
До переліку товарів, що не оподатковуватимуться митними платежами, внесено:
- нитки та тканини (матеріали) для виготовлення бронежилетів та шоломів;
- прокат плоского з iнших легованих сталей завширшки 600 мм або бiльше для виготовлення бронежилетів;
- скла безпечного, включаючи скло змiцнене (загартоване) або багатошарове;
- оптичні прилади для спостереження;
- апаратура для передачі та приймання голосу, зображень та іншої інформації, зокрема – апаратури для прослуховування, військових радіостанцій ультракороткохвильового і короткохвильового діапазону, розвідувально-сигнальної апаратури тощо;
- безпілотні літальні апарати без озброєння;
- метеостанції;
- броньовані автомобілі та легкові автомобілі, інші моторні транспортні засобів, призначені переважно для перевезення людей (також звільнені від сплати акцизу).
Нагадаємо, вчора ми повідомляли, що Австралія надасть Україні бронемашини Bushmaster, повідомив прем'єр-міністр країни Скотт Моррісон. Бронетранспортери доставлять в Україну військово-транспортними літаками C-17. Кількість бронетранспортерів та дата доставки не уточнюється. Загалом на оборонну допомогу Україні Австралія виділила 116 мільйонів доларів.
Також у березні Кабмін прирівняв каски та бронежилети до гуманітарної допомоги, що спрощує їхнє ввезення в Україну.
"Всю бюрократію зняли, зробили все можливе, щоб наші волонтери, які дуже вмотивовані допомагати військовим, зробили це дуже швидко і, головне, вчасно", - розповіла міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.