Бойовики російсько-окупаційних формувань 5 серпня обстріляли околиці селища Галицинівка, де розміщується командний пункт Об'єднаних сил. Артилерійський обстріл тривав з 7:00 до 8:00, за цей час противник випустив 20 снарядів з гаубиць калібру 122 міліметри. У п'ятницю, 6 серпня, пресцентр штабу ООС оприлюднив фото наслідків обстрілу, які задокументували офіцери Спільного центру з контролю і координації.
Снаряди розірвалися на сільськогосподарських угіддях і на грунтовій дорозі поблизу селища.
«Такі дії російських окупаційних військ спрямовані на подальшу ескалацію ситуації по всій лінії розмежування сторін», - констатували в штабі.
Це вже не перший обстріл Галицинівка цього літа. 26 липня окупанти накрили командний пункт зі 122-мм артилерії. Четверо українських військовослужбовців отримали осколкові поранення, троє - бойові травми. Було знищено кілька автомобілів ЗСУ.
З 27 липня 2020 року в районі проведення операції Об'єднаних сил почало діяти повне і всеосяжне припинення вогню, узгоджене учасниками Тристоронньої контактної групи 22 липня.
У Кремлі відмовилися гарантувати дотримання режиму тиші бойовиками, вкотре заявивши, що Росія нібито не є стороною конфлікту.
3 березня пропагандистські ЗМІ ОРДО поширили заяву так званої «народної міліції» «ДНР» щодо отримання дозволу на ведення «превентивних вогню на придушення і знищення вогневих точок ЗСУ».
За час перемир'я в зоні ООС загинули понад 50 українських військових.
11 лютого президент Володимир Зеленський і глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук синхронно заявили, що з початку 2021 року російські окупанти посилили обстріли, і перемир'я в Донбасі фактично не діє. Дії РФ у Києві розцінюють як тиск на ТКГ і зрив Мінських домовленостей.
Пропозицію Кравчука відновити перемир'я в зоні ООС з 1 квітня росіяни відкинули.