UA / RU
Підтримати ZN.ua

Випускники-медалісти не зможуть отримати медалі, якщо відмовляться проходити ДПА

Законопроєкт про звільнення випускників від ДПА містить безліч протиріч.

У парламенті зареєстрований законопроєкт, який звільняє випускників від ДПА, однак те, як виписаний закон, залишає більше питань, аніж відповідей. Про це пише у своїй статті оглядач відділу освіти та науки ZN.UA Оксана Онищенко.

Як пояснює автор, у законопроєкті прописано, що випускники мають право пройти державну підсумкову атестацію, у тому числі у формі зовнішнього незалежного оцінювання, за власним бажанням.

"Ця фраза ховає безліч секретів. Що вона означає на практиці? Що, наприклад, півкласу хоче бути звільненим від державної підсумкової атестацію і отримає атестат вже в червні. А друга половина класу чекатиме до серпня, бо складатиме ще державну підсумкову атестацію, коли писатиме ЗНО. А для школи це означає повний хаос", - пише Онищенко.

Крім того, медалісти, які вирішать не складати ДПА, можуть не отримати медалі, оскільки положенням про медалі не передбачається нагородження тих, хто звільнений від випускних екзаменів за власним бажанням.

Серед інших формулювань законопроєкту викликає непорозуміння фраза що випускники "мають право пройти ДПА у тому числі у формі ЗНО".

"Що значить "у тому числі"? Пардон, а можна випускнику прийти в школу і сказати директору – маю бажання проходити ДПА в іншій формі, без незалежного тестування. Тому збирайте комісію, викликайте всіх з відпустки і задовольніть моє бажання. І ще один незрозумілий момент: якщо випускник прийшов на ЗНО, це автоматично означає, що він хоче складати й ДПА чи він теж має право відмовитися від нього? На всі ці питання у законопроекті відповіді немає. Отже, він потребує негайного доопрацювання", - підсумовує Онищенко.

Читайте також: У КМДА наполягають на тому, що мали право скасовувати ДПА для 11-класників

Докладніше про те, що необхідно змінити в законопроєкті про ДПА читайте в статті Оксани Онищенко "Криво і косо" для читачів ZN.UA.