Служба безпеки України сьогодні оголосила про підозру митрополиту Кіровоградської єпархії УПЦ МП, який виправдовував захоплення Росією Криму. Про це повідомляє пресслужба відомства.
За даними видання LB.ua, мова йде про Іоасафа, у якого в жовтні виявили докази проросійської діяльності.
"Служба безпеки зібрала беззаперечні докази вини колишнього керівника Кіровоградської єпархії УПЦ (МП) у підривній діяльності проти України. Єпископ входив до найближчого оточення московського патріарха Кирила, з яким координував поширення прокремлівських поглядів в регіоні, - сказано в повідомленні. - Для цього митрополит був на постійному зв’язку з очільником РПЦ і виконував його доручення щодо виправдовування російської агресії та захоплення частини території України, зокрема АР Крим".
У Службі зазначають, що він отримував вказівки від Москви у вигляді письмових циркулярів. Також проводилися окремі зустрічі з російськими церковниками у Росії.
У церквах на Кіровоградщині після таких дій роздавалася ворожа пропаганда. Її друкували багатотисячними накладами в типографіях країни-агресора. Власне, під час обшуків силовики й знайшли на території єпархії багато ворожих друкованих матеріалів і документи із доказами листування з московськими "кураторами".
Незалежна експертиза прийшла до висновку, що злочинна діяльність митрополита загрожує державній безпеці України.
Йому повідомили про підозру за ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) ККУ.
Нагадаємо, 1 грудня президент Володимир Зеленський повідомив, що РНБО просить ВР заборонити роботу УПЦ МП в Україні. Він зазначив, що Уряд внесе відповідний законопроєкт на розгляд парламенту.
Тим часом в ГУР МО після низки обшуків в приміщеннях УПЦ, які й досі тривають по країні, заявили, що готові обмінювати колаборантів з московського патріархату на українських громадян, якщо це дозволить повернути їх додому. Там зазначили, що така процедура може проводитися за прикладом кейса Віктора Медведчука.
Про те, що шукали і (не)знайшли силовики в УПЦ МП - читайте в статті Катерини Щоткіної "Святих винось!" для ZN.UA.