UA / RU
Підтримати ZN.ua

Виплати для переселенців: як зміняться критерії призначення допомоги з 1 березня

Роз'яснення дали у Мінсоцполітики.

Через повномасштабне вторгнення РФ, багато українців вимушено покинули свої домівки та стали внутрішньо переміщеними особами (ВПО). Переселенці отримують від держави щомісячну грошову допомогу. Перша заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак розповіла в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини», як зміниться принцип продовження виплат для ВПО з 1 березня.

Допомога ВПО: які зміни чекають переселенців

Марчак пояснила, в Україні з 1 березня цього року зміниться загальний принцип продовження виплат переселенців.

Читайте також: Допомога ВПО: як змінилися умови отримання тимчасового житла

«Ми змінюємо загальний принцип продовження виплат для ВПО. Відтепер для отримання допомоги братиметься до уваги сукупний дохід родини, який у розрахунку на одного члена сім'ї має становити не більше ніж 9 444 грн, тобто чотири прожиткових мінімуми. Ми будемо дивитися на офіційні доходи родин, щоб визначати, чи потрібна допомога. Бо без доходів, наприклад, батька, які можуть бути як мінімальними, так і перевищувати 100 тисяч грн, це важко оцінити», – сказала чиновниця.

За словами Марчак, автоматично виплати з 1 березня продовжать для:

Вона пояснила, що тим категоріям громадян, які однозначно не можуть працювати, потрібна подальша підтримка держави.

Читайте також: Депутати хочуть продовжити виплати на проживання ВПО на весь час дії воєнного стану

«Крім того, виплати зможуть надалі отримувати родини, які проживають у зоні бойових дій або в безпечних регіонах, і в яких діти через певні причини не можуть навчатися офлайн. Тобто батьки в таких сім’ях мають за ними доглядати і не можуть працевлаштуватися. Таким громадянам потрібно звернутися із заявою про призначення допомоги», – додала чиновниця.

Перша заступниця міністра соціальної політики зауважила, що на додаткову підтримку від держави також можуть розраховувати ті родини, члени яких за останні шість місяців здійснювали кроки для здобуття економічної самостійності: встали на облік до служби зайнятості, працевлаштувалися або започаткували власний бізнес.

«Ми продовжимо їм ще шість місяців виплачувати допомогу. А от дорослі українці працездатного віку, які не мають дітей і не працюють, виплати не отримуватимуть. Такі люди не мають обмежень, які б заважали їм працювати, тож вони мають знаходити роботу і самостійно забезпечувати себе», – резюмувала чиновниця.

Раніше ми писали, як призначається допомога переселенцям працездатного віку.