UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Вільха", "Нептун", "Богдана" та інші: скільки новітніх зразків військової техніки розробляють зараз в Україні

Створення нової моделі озброєнь може тривати кілька років

В Україні зараз розробляють 25 новітніх зразків озброєння та військової техніки, повідомив т.в.о. директора Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міністерства оборони Владислав Шостак на брифінгу в "Укрінформі".

На розробку витрачають 5% коштів державного оборонного замовлення, на закупівлю вже готових – майже 60%.

"Обсяг фінансування Державного оборонного замовлення передбачає виділення 22,5 млрд грн (у 2021 році – ред.). 5% цієї суми – на виконання дослідно-конструкторських робіт... Основна сума коштів – це 59% у 2021 році – буде витрачена на закупівлю зразків озброєння та військової техніки, які виробляються вже серійно в Україні, і деякі ми закуповуємо за кордоном. І 27% коштів виділяється на проведення модернізації зразків озброєння і також капітального ремонту. 9% коштів направлені на забезпечення живучості арсеналів баз і складів, будівництва відповідних об'єктів для зберігання боєприпасів", – сказав Шостак.

За його словами, створення новітніх зразків озброєння, наприклад, ракетних комплексів "Вільха", "Нептун", САУ "Богдана", триває кілька років і залучає різні підприємства оборонно-промислового комплексу.

"Таких активних розробок у нас налічується 25. Вони не виконуються протягом одного бюджетного року, вони тривають кілька років, тому що мають певну етапність: починається з технічного проєктування, розробки конструкторської документації, наступний етап – виготовлення дослідного зразка і проведення випробувань", – пояснив представник МОУ.

Станом на 1 червня Міноборони виконало фінансові зобов'язання на 68,7% від загального фінансового ресурсу держоборонзамовлення 2021 року. За інформацією заступника міністра оборони Олександра Миронюка, до кінця року буде виконана й решта 30% зобов'язань.

Раніше повідомлялося, що борги підприємств Міноборони зросли вище 715 мільйонів гривень. А у Львові в червні виявили схему, за якою керівники підприємства Міноборони клали до кишені мільйони гривень.

"Ольха", "Нептун", "Богдана" и другие: сколько новейших образцов военной техники разрабатывают сейчас в Украине

Создание новой модели оружия может длиться несколько лет

В Украине сейчас разрабатывают 25 новейших образцов вооружения и военной техники, сообщил и.о. директора Департамента военно-технической политики, развития вооружения и военной техники Министерства обороны Владислав Шостак на брифинге в "Укринформе".

На разработку тратят 5% средств государственного оборонного заказа, на закупку уже готовых - почти 60%.

"Объем финансирования Государственного оборонного заказа предусматривает выделение 22,5 млрд грн (в 2021 году - ред.). 5% этой суммы - на выполнение опытно-конструкторских работ... Основную сумму средств - 59% - потратят на закупку образцов вооружения и военной техники, которые производятся уже серийно в Украине, и некоторые мы закупаем за рубежом. И 27% средств выделяется на проведение модернизации образцов вооружения и также капитального ремонта. 9% средств направлены на обеспечение живучести арсеналов баз и складов, строительство соответствующих объектов для хранения боеприпасов", - сказал Шостак.

По его словам, создание новейших образцов вооружения, например, ракетных комплексов "Ольха", "Нептун", САУ "Богдана", длится несколько лет и привлекает различные предприятия оборонно-промышленного комплекса.

"Таких активных разработок у нас насчитывается 25. Они не выполняются в течение одного бюджетного года, они длятся несколько лет, так как имеют определенную этапность: начинается с технического проектирования, разработки конструкторской документации, следующий этап - изготовление опытного образца и проведение испытаний", - пояснил представитель МОУ.

По состоянию на 1 июня Минобороны выполнило финансовые обязательства на 68,7% от общего финансового ресурса гособоронзаказа 2021 года. По информации заместителя министра обороны Александра Миронюка, до конца года будут выполнены и оставшиеся 30% обязательств.