Російські сили, які 1 жовтня покинули Лиман Донецької, ймовірно складались із неукомплектованих підрозділів Західного та Центрального військових округів Росії, а також контингентів добровільно мобілізованих резервістів. Вони зазнали великих втрат, коли відійшли єдиною дорогою з міста, яка все ще була в руках росіян, вважають в розвідки Міністерства оборони Великої Британії.
В оперативному плані контроль над Лиманом важливий, оскільки через нього проходить ключова дорога через річку Сіверський Донець, за якою Росія намагається зміцнити свою оборону.
«Відхід Росії з Лимана також є значною політичною невдачею, враховуючи, що він розташований у Донецькій області, регіоні, який Росія нібито мала на меті «звільнити» та намагалася незаконно анексувати», - зазначають аналітики.
Виведення російських військ із Лиману призвело до чергової хвилі публічної критики російського військового керівництва з боку високопосадовців.
«Подальші втрати території на незаконно окупованих територіях майже напевно призведуть до посилення цієї публічної критики та посилять тиск на старше командування», - зазначають в розвідці.
У суботу в ЗСУ пыдтвердили ынформацыю про звільнення українськими захисниками п'яти населених пунктів поблизу Лимана. За даними наших військових, у оперативному оточенні опинилися близько 5,5 тисяч російських солдатів.
Експерти Інституту вивчення війни (ISW) повідомили, що в Росії вже почалися пошуки винних у поразці під Лиманом.