UA / RU
Підтримати ZN.ua

Військовий облік жінок: як він впливатиме на працевлаштування

В Україні діють нові правила військового обліку.

Процедуру військового обліку для жінок в Україні ввели у 2022 році, проте вона була змінена, порівняно з початковими засадами. Так, на військовий облік обов’язково мають ставати жінки, які отримали медичну або фармацевтичну спеціальність. За власним бажанням можуть стати на облік жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, перелік яких затверджений Міноборони. Кабмін ухвалив постанову №1487, яка регулює військовий облік жінок.

Відповідно до ст. 51 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, жінки, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю та не перебували на військовому обліку у відповідних територіальних центрах комплектування (ТЦК) та не отримали приписне посвідчення до затвердження цього Порядку, можуть працевлаштовуватися як невійськовозобов'язані до кінця 2026 року.

З 2027 року вони не зможуть працевлаштуватися без становлення на військовий облік.

Читайте також: В Україні ввели нові правила військового обліку чоловіків: що змінилося

Керівники державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій повідомляють ТЦК про жінок, які працюють у них, мають медичну та фармацевтичну освіту і не перебувають на військовому обліку.

Не працевлаштовані жінки стають на військовий облік в ТЦК самостійно.

Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, крім медичних та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, беруться на військовий облік військовозобов'язаних лише за їх власним бажанням.

Нагадаємо, що в Україні змінилися правили військового обліку не лише для жінок, а й для військовозобов'язаних чоловіків. Зокрема, документом регулюється військовий облік моряків.