UA / RU
Підтримати ZN.ua

Військовий облік: що змінилося для жінок

Відповідь дав експерт.

В Україні з 1 жовтня 2023 року обов'язковому військовому обліку підлягають жінки, які мають фармацевтичну або медичну спеціальність. Нещодавно Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт про мобілізацію. Юрист компанії Main Business Partner Владислав Гук розповів, чи змінилися правила військового обліку для жінок в Україні. Про це пише Юридична газета online.

Юрист зазначив, що в новому законопроєкті майже нічого не змінилося для жінок.

Читайте також: Військовий облік: чи можна влаштуватися на роботу без військового квитка

«Військовий облік здійснюватиметься добровільно. Винятки: жінки з медичною та фармацевтичною освітою і спеціальностями. Мобілізуватися на військову службу жінки зможуть тільки добровільно, примусово мобілізовувати їх не будуть», – сказав він.

Гук підкреслив, що жінки, які вже перебувають на військовому обліку, зможуть за власним бажанням призивати на військову службу чи залучати до робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час (в попередній редакції закону жінки могли залучатися без згоди).

Юрист додав, що жінки, що мають споріднену з військово-обліковою спеціальністю професію, відповідно до переліку затвердженого Міноборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров'я і віком, можуть за власним бажанням ставати на військовий облік.

«Враховуючи, що деякі категорії жінок все ж зобов’язані перебувати на військовому обліку, це створює додаткові обов’язки для їх роботодавців, які зобов’язані будуть вести військовий облік цих жінок у себе на підприємствах», – сказав Гук.

За словами юриста, військова служба в Україні для жінок (навіть в особливий період) залишається добровільною, відповідно вони не мають потреби в бронюванні, чого не можна сказати про чоловіків.

Також Гук додав, що новий закон не буде мати суттєвого впливу на жінок.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що не підпише закон про мобілізацію жінок