Відповідаючи на запитання французьких журналістів, президент України Володимир Зеленський заявив: "Ми впевнені у своїй перемозі"
Ситуація у Запоріжжі викликає побоювання через ризик ядерної катастрофи
За словами президента Зеленського, ситуація навколо Запорізької АЕС викликає особливе занепокоєння міжнародної спільноти, оскільки на її території регулярно відбуваються інциденти.
Це комплексний ядерний ризик. Росія окупувала ЗАЕС, українських працівників взято в заручники. Поки що електростанцію відключено, – зазначив Володимир Зеленський, але там є наші технічні працівники, які намагаються підтримувати роботу станції”, — пояснив він.
Застосування ядерної зброї: "Я не вірю, що світ це дозволить"
"Я не думаю, що світ дозволить" Володимиру Путіну застосувати ядерну зброю, - заявив Володимир Зеленський у відповідь на погрози президента Росії, висловлені по телебаченню.
"Вчора Путін сказав, що хоче дипломатичного рішення, сьогодні починає мобілізацію, завтра скаже, що хоче діалогу", - дорікнув український Зеленський.
З його слів, переговори з Росією не можуть бути успішними: “З Росією спрацює не угода, а можливість відповісти силою. Потрібно показати силу, ізолювати Росію. Тільки сила може допомогти нам”, - наголосив він.
"Щодня гинуть 50 українських солдатів"
"Мені надають дані, але з цифрами треба бути обережними, це людське життя", - пояснив Володимир Зеленський. Він згадав про 50 втрат військових на добу, але наголосив, що це вп'ятеро менше, ніж у росіян.
Для росіян протестувати безпечніше за війну
Український президент висловився у світлі демонстрацій у Росії громадян, які сьогодні бояться стати під рушницю за оголошеною Путіним мобілізацією.
За його словами, якщо вони прийдуть в Україну, їм доведеться стріляти по українців, а нам по цих людях. “Протестувати [і бути ув'язненим] завжди безпечніше, ніж війна,— підбадьорив він. - Зупинити всіх Володимир Путін не зможе.
"Проблеми з їжею, їм байдужі!"
"Ми маємо експортувати продовольство, у нас його достатньо, - сказав Зеленський. Але, за його словами, Росія "зробила все, щоб позбавити нас можливості експортувати наші зернові"
“Після восьми місяців війни у нас поменшало врожаю. Родючий ґрунт регіонів у бік Херсона чи Запоріжжя окупований. Але ми, проте, зуміли організувати посівну і готові забезпечити продовольчу безпеку, — підкреслив він.
За словами глави української держави, жодних переговорів з цієї теми з Росією не ведеться, але Туреччина виступає посередником, “цього нам достатньо”.
У липні між Україною та Росією було досягнуто домовленості про розблокування деяких видів експорту. “Неправда, що більшу частину продовольства ми відправляємо до Європи, вона їй не потрібна. Наше зерно відправляють до Африки”, – відповів Зеленський на звинувачення Володимира Путіна.
Російські анексійні "референдуми"
У вівторок, 20 вересня, кілька українських регіонів, які під контролем Росії чи сепаратистів, оголосили про організацію “референдумів” за приєднання до Росії. Вони розпочалися в п'ятницю вранці з ініціативи сепаратистів Луганської та Донецької областей та російської окупаційної влади Херсона та Запоріжжя.
"Анексія Криму у 2014 році не об'єднала Європу", нагадав Володимир Зеленський.
"Бронетехніка потрібна для збереження життя людей"
"Ми не зможемо виграти кількістю - росіян завжди більше", - наголосив Президент. Вирішальною є мотивація наших бійців. Озброєння також має значення.
Яка зброя потрібна Україні, щоб виграти цю війну? “Технології, дрони тощо. дуже важливі, як і бронетехніка, для збереження життя людей”, – наголосив глава української держави.
Володимир Зеленський закликав збільшити постачання зброї. "Я хотів би, щоб Франція та всі інші країни зробили ще більше", - заявив він. - Президент США Джо Байден сказав: ви багато просите, але я вас розумію. Еммануель Макрон знає, що хочемо більшого”.
“Я дякуюФранції і президенту Еммануелю Макрону за [гармати] Caezar, які нам дуже допомагають. Я йому дуже вдячний”, - наголосив Зеленський.
Він також сказав, що "шокований відсутністю підтримки з боку Ізраїлю, який нічого, нічого, нуль".
"Я розумію, що вони повинні захищати свою землю, але, за моєю інформацією, Ізраїль експортує свою зброю до інших країн", - зазначив Зеленський.
Назустріч енергетичній кризі цієї зими?
Президент України також згадав заклик кількох лідерів, у тому числі Еммануеля Макрона, вивести російські війська із Запорізької електростанції, першої електростанції в Європі.
" Я не вірю, що війна стала причиною енергетичної кризи ", - сказав Володимир Зеленський. — Саме Росія, ще до війни, …почала штучно нагнітати ціни”.
Президент визнав, що криза може послабити європейську підтримку України, але звинуватила у цьому росіян. “Треба пережити зиму, інакше у наступні роки не виживемо. Ми маємо бути незалежними від Росії”, – підбадьорив він.
"Україна готова до вступу до ЄС"
“ Україна готова вступити до ЄС, питання у тому, чи готовий ЄС? - Запитав Володимир Зеленський, заявивши, що готовий виконати необхідні умови. — Ми ухвалюємо закони про членство в українському парламенті. Проходить дуже швидко”, – зазначив він.
Як відбудувати Україну?
Вісім місяців війни глибоко вразили економіку країни. "Ми не можемо повністю ліквідувати дефіцит бюджету", – визнав Зеленський. Ми маємо дати людям можливість повернутися до України”.
За його словами, “багато переселенців хочуть повернутися до своєї країни в Україну. [Ці повернення] дозволять уникнути дефіциту бюджету та відбудувати Україну”.
Ми відкриті для будь-якого підприємця, тому що інвестиції та масштабні проекти реконструкції дуже корисні для нас, як і для вас. У 21 столітті більше не буде жодного проекту реконструкції такого масштабу”, – звернувся він до ділового світу.
"Я з тобою", - підтримував Зеленського Ален Делон, який брав участь у ток-шоу.
Особливо стурбований війною в Україні, він уже кілька разів висловлював свою солідарність із українським народом.
У свої 86 років Ален Делон прочитав кілька поезій українського поета Тараса Шевченка, яким захоплюється Володимир Зеленський.
“Ален Делон – великий актор, в Україні його всі знають. Я був дуже радий поговорити з ним”, - заявив Зеленський.