UA / RU
Підтримати ZN.ua

Війна може бути завершена прямими переговорами між президентами РФ та України – Подоляк

Радник глави офісу президента зазначив, що потрібно дочекатися розвитку ситуації на сході України та оцінити, наскільки серйозним буде наступальний запал з боку РФ.

Радник глави офісу президента Михайло Подоляк заявив, що війна Росії проти України може бути завершена прямими переговорами президентів Володимира Зеленського та Владіміра Путіна, інформує "Інтерфакс-Україна".

За його словами, позиції української сторони на цих переговорах мають бути сильними, продуманими та юридично вивіреними.

"Це те, над чим працює сьогодні команда юристів, консультантів і переговорна група з української сторони. Відповідно, ми сподіваємося, що позиції президента Володимира Зеленського будуть надзвичайно міцними на цих переговорах", – зазначив Подоляк.

Він наголосив, що президент України під час переговорів зможе донести до російської сторони важливі для України позиції.

Подоляк також зазначив, що потрібно дочекатися розвитку ситуації на сході України та оцінити, наскільки серйозним буде наступальний запал з боку РФ.

 На його думку, у найближчий тиждень-півтора буде зрозуміло, як розвиватимуться події.

"У Збройних сил України немає іншого шляху, як здобувати сьогодні тактичні перемоги на сході країни. Це принципово важливо, щоб ми залишилися вільними, не жили в таборі", - додав радник.

Читайте також: Канцлер Австрії після зустрічі з Путіним: Альтернативи його воєнній логіці немає

Українська сторона дотримується Стамбульського комюніке іне змінювала своєї позиції на перемовинах з Росією, незважаючи на заяву голови МЗС РФ Сєргєя Лаврова. Про це повідомив голова переговорної групи Давид Арахамія.

Нагадаємо, за підсумками переговорів 29 березня очільник юридичної групи на переговорах України та Росії Олександр Чалий розповів, що гарантії безпеки повинні бути аналогом 5 статті НАТО. Це означає, що напад на нашу державу вважатиметься нападом на усіх підписантів. Також Чалий зазначив, що в разі їх узгодження наша сторона погоджується на постійний нейтралітет, позаблоковість та безядерність. Але ніщо не повинно суперечити праву на вступ України до ЄС. 

Глава української делегацій Давид Арахамія розповів, кого Україна хоче бачити підписантами гарантій безпеки - країн-членів Радбезу ООН. Також він розповів, що дія документу не буде поширюватися на тимчасово окуповані території Донбасу та Криму, позаяк щодо них є ще не врегульовані питання. 

Радник голови ОП Михайло Подоляк розповів, що питання Донбасу будуть обговорювати президенти України Володимир Зеленський та РФ Владімір Путін. Окремим пунктом також буде винесено питання Криму. Наша сторона запропонувала зафіксувати позиції України та Росії стосовно півострова на 15 років.