UA / RU
Підтримати ZN.ua

Виїзд за кордон: які документи треба мати чоловіку для супроводу інваліда

Деякі особи можуть виїздити за кордон під час мобілізації.

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, які введені через військове вторгнення РФ. Під час мобілізації призову підлягають чоловіки від 18 до 60 років. Їм забороняється виїздити за кордон, але існують деякі виключення.

Під час воєнного стану мають право перетинати кордон ті громадяни, які постійно доглядають за особами з інвалідністю I і II групи, а також супроводжують їх для виїзду за межі країни. Видання «Апостроф» розповіло, які документи треба мати військовозобов'язаному чоловіку, який супроводжує особу з інвалідністю при виїзді за кордон.

Читайте також: Воєнний стан: чи може виїхати за кордон батько дитини з інвалідністю

Відповідно до абзацу 5 пункту 2-1 Постанови КМУ № 57 "Правила перетинання державного кордону громадянами України", під час надзвичайного чи воєнного стану перетинати держкордон мають громадяни, які постійно доглядають за особами з інвалідністю I чи II групи і супроводжують їх для виїзду за кордон, якщо є документи про отримання компенсації на догляд або документів, що підтверджують інвалідність, а також акта встановлення факту здійснення догляду.

Фізичні  можуть надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі без проходження навчання та дотримання державних стандартів соцпослуг отримувачам таких послуг з числа членів своєї сім’ї, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права і обов’язки та є:

Читайте також: Загальна мобілізація: в Україні запустили електронний запис для ВЛК

Які документи потрібно мати при супроводі людини з інвалідністю за кордон

Акт встановлення факту здійснення догляду за особою з інвалідністю I чи II групи складається на підставі звернення особи з інвалідністю такої групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у Києві та окупованому Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської ради із заявою про здійснення громадянином такого догляду.

Якщо така особа є ВПО, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої особи. На підставі такого звернення складають акт встановлення факту здійснення догляду у довільній формі, який відправляють заявнику чи видають індивідуально.

Якщо необхідно виїхати за кордон з особою з інвалідністю II групи, треба отримати акт встановлення факту здійснення догляду.

Для цього треба звернутися до РДА або до виконкому сільської або міської ради, заявити про видачу акту встановлення факту здійснення догляду за особою з інвалідністю, а також додати копії таких документів:

Перед поданням заяви необхідно подбати, аби в особи з інвалідністю була у наявності довідка ЛКК, в якій зазначено що громадянин потребує постійного догляду. Також необхідно попередити сусідів про можливий візит членів комісії.

Раніше ми писали, чи можуть виїхати за кордон родичі загиблих військових.